Закрити доступ до українських надр країні-агресору

Полтавці пропонують внести зміни до українського законодавства. Мова йде про розширення санкцій. Громадські активісти кажуть: вивчили вітчизняне законодавство та практику іноземних країн, де відбувались гібридні війни. Та пропонують розширити статті законів і постанов на кілька пунктів, які мають укріпити захист національних інтересів та нацбезпеки України.

В іноземних державах працює практика обмежень на частку іноземного капіталу в різних сферах національної економіки. У тому числі – і в банківській системі. А щоб захищати національні інтереси, вдаються і до санкцій. Представники Громадської ради, що при Полтавській обласній раді, проаналізували такий досвід економік різних країн і вирішили: треба удосконалювати українське законодавство.

Тетяна Донченко, голова комісії з питань ПЕК Громадської ради при Полтавській обласній раді

- Спираючись на законодавство України, а саме на Закон України «Про санкції», та виходячи з тих загроз, які виникають під час гібридної війни, коли до родовищ України прагне мати доступ капітал держави-агресора, Громадська рада пропонує Полтавській обласній раді ініціювати перед Кабінетом Міністрів внесення доповнень до статті 26 Кодексу України про надра.

У ній, зокрема, вказані випадки припинення права користування надрами. Полтавці пропонують розширити статтю, доповнивши пунктом. 

Тетяна Донченко, голова комісії з питань ПЕК Громадської ради при Полтавській обласній раді

- Включення беніфінциарного власника або самого надрокористувача до числа осіб, щодо яких застосовуються персональні економічні та інші обмежувальні заходи. І до постанови Кабміну №615 від 30.05.2013 року, яка визначає перелік підстав, за наявності яких дія дозволу може бути припинена.

Під час комісії з питань паливно-енергетичного комплексу пропозицію заслуховують. І беруть на опрацювання. 

Олег Діденко, заступник голови комісії з питань ПЕК Полтавської обласної ради

- З юридичним відділом їх маємо обговорити, і як депутати обласної ради ми можемо пропонувати будь-які звернення, аби вони працювали в інтересах Полтавської області.

Пропозицію вивчать працівники апарату обласної ради, далі обіцяють відкоригувати та оформити як проект на розгляд депутатам.

Стрічка новин