«Дебати» депутатів, або гра в одні ворота

24 грудня у Щербанівській ОТГ відбудуться вибори голови сільської ради. За тиждень «до» тут пройшли дебати між двома кандидатами на цю посаду. Ініціював їх чинний сільський голова Ігор Процик, а от його опонент – представник від «Батьківщини» Валерій Петренко. Останній на зустріч погоджувався і навіть прийшов, але говорити... відмовився.

У Щербанівській ОТГ на посаду голови сільської ради наразі претендує 10 кандидатів. Напередодні виборів, які відбудуться 24 грудня, чинний сільський голова Ігор Процик викликав на дебати одного з кандидатів – Валерія Петренка, який обіймав цю керівну посаду раніше. Голова Щербанівської сільської ради Ігор Процик говорить: враховуючи великий досвід свого попередника, виникло бажання поспілкуватися саме з ним. Крім того, на своїй сторінці у Facebook Ігор Степанович зазначив: мав і інші мотиви – втомився від поливань грязюкою та спроб конкурента перекрутити роботу його команди.

Ігор Процик, голова Щербанівської сільської ради 

- Тому враховуючи, що Петренко Валерій Григорович – попередній сільський голова, який 15 років керував сільською радою. Я всього-навсього – 2 роки. Виникло в мене таке бажання зустрітися публічно при людях з Валерієм Григоровичем, поговорити про ті нагальні проблеми, які необхідні для вирішення в подальшому громади.

Для присутніх дебати – чудова можливість поставити питання і отримати на них відповідь. Крім того, на заході такого типу саме під час діалогу опонентів видно й всі заслуги кандидатів.

Оксана Гурцева, кандидат у депутати до Щербанівської ОТГ від села Великий Тростянець

- Дебати – це реальна платформа, на якій можна показати дійсно, що зробив кожен із кандидатів. Тобто, є певні напрацювання, є результати роботи кожного.

Інші кандидати висловили незадоволення з того приводу, що їх на цю зустріч не запросили, і вона начеб-то проводиться незаконно. Але це, говорять організатори останньої, – власна ініціатива двох чоловік. Тому все, стверджують, відбувалося в рамках виборчого процесу. 

Оксана Гурцева, кандидат у депутати до Щербанівської ОТГ від села Великий Тростянець

- Я вважаю, що цей «батл» повинен бути між двома найсильнішими, між двома людьми, один представник – уже був при владі, другий, який є чинним сільською головою. Тому це було б правильно, бо інші кандидати не були ще сільськими головами, і вони тільки мають в уяві, як воно має відбуватися.

Опонент Ігоря Процика на дебати погоджувався, про це свідчить його особиста згода та пост в соціальній мережі. Але вже на самих дебатах  відмовився. 

Валерій Петренко, кандидат на посаду сільського голови Щербанівської ОТГ

- А все-таки я сьогодні не буду приймати участь, тому що я вважаю, що всі кандидати повинні бути в рівних умовах.

Незважаючи на відмову опонента, голова Щербанівської сільської ради Ігор Процик з виборцями спілкувався, щоправда, сам: дебати перетворилися на зустріч останнього з мешканцями. Голова сільської ради відповідав на питання та розповів, що встиг зробити за час роботи на посаді. 

Ігор Процик, голова Щербанівської сільської ради 

- За 2 роки Щербанівська сільська рада показала, як потрібно працювати. Не треба заплющувати очі на ті видимі речі, які є. Ми показали і тротуари, і дороги, ми показали і клуби, які були вбиті до невпізнання.

Голову сільської ради обирають терміном на 2 роки. 

Юрій Бублик, народний депутат України

- Переможе сильніший, громада обере собі гідного керманича. Приємно те, що керманича обирають лише на два роки – короткий термін, але його достатньо, щоб себе зреалізувати, показати якість роботи у новоствореній територіальній громаді.

Нагадаємо, вибори до Щербанівської ОТГ відбудуться вже 24 грудня. 

Стрічка новин