Куля Тесли та маятник Ньютона – у Полтаві працювала виставка цікавої науки

Усі експонати відвідувачі могли не лише роздивитися, а й за їх допомогою провести певний науковий дослід. Виставку до нашого міста привіз харківський «ЛандауЦентр», який нині подорожує Україною.

Крістіна Брігіда, журналіст

- Просто про складне. До Полтави приїхала пересувна виставка цікавої науки.

Творці цієї незвичайної експозиції – представники навчального центру «ЛандауЦентр» Харківського національного університету ім.Каразіна. 

Світлана Громцева, в.о. директора «Обласного молодіжного центру»

- Кілька років тому, познайомившись з ними в Тернополі на наукових пікніках, ми цього року запросили їх до Полтави, і вони радо на це відгукнулися. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб полтавська молодь, полтавські діти також долучалися до цього процесу пізнання складних  речей через прості досліди.

Відвідувачі виставки, насамперед, – учні полтавських шкіл. Серед них – і Дар'я Бут. Дівчина не боїться експериментувати, тому у біологічній локації без зайвого остраху бере до рук величезних тарганів, равликів та жаб.

Дар'я Бут, відвідувачка виставки

- Це дуже цікаво, хочеться спробувати нове, тому що ти сидиш у своїй маленькій хатинці, і нічого не бачиш, а тут вийшов – і багато дуже цікавого. Усе хочеться помацати, тому що на різних виставках не можна чіпати експонати, а тут можна.

А потім дівчина стає першою, хто випробовує стілець із 3 тисячами шурупів.

- Дар'я сіла. Нормально? Як воно?

- Нормально.

- Я зараз роблю отак, і трішечки збільшую вагу. І тим не менше – нічого. Перерозподіл маси по поверхні шурупів.

Інший дослід – маятник Ньютона. Як передається імпульс, діти також випробовують на собі.

- Ми спрямовуємо якусь силу. Штовхнула і штовхнулися всім. Цей імпульс передався всім.

7-річному Михайлові дослід із маятником сподобався. Але найбільше часу він провів за столом із цим пристроєм.

Михайло Котелевський, відвідувач виставки

- Мені сподобався шар Тесли, тому що в ньому газ, і коли до нього підводиш руку, то він направляє на тебе дуже великий струмінь.

Усі експонати на виставці – невеликі за розміром. Вони легко вміщаються в мікроавтобус, а іноді – навіть у багажник машини. Тож із транспортуванням проблем не виникає, кажуть організатори. Головна їхня мета – зробити науку доступною.

Вікторія Круглова, директор навчального центру «ЛандауЦентр»

- Ми шукаємо людей, які зможуть перейняти досвід і запровадити ось ці куточки цікавої науки чи в себе в класах, чи в себе в школах, чи, можливо, навіть у себе вдома. Бо вже є такі в нас «клієнти», які, надивившись ось цих наукових дивацтв, хай не з дерева створюють, щось створюють з картона, хай не великі експонати, а набагато менші, але так ми об'єднуємо родини. Ми говоримо, що наука об'єднує родини.

Пересувні експонати від «ЛандауЦентр» побували вже у всіх районах Харківщини, а також у деяких куточках Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей.

Стрічка новин