Міжнародна конференція – в Полтавському технічному університеті

Понад 600 авторів взяли участь у X Міжнародній науково-практичній конференції в технічному університеті імені Юрія Кондратюка, де обговорили близько 230 доповідей. На меті - визначити перспективи розвитку академічної та університетської науки. На конференцію завітав і проректор Білостоцького технологічного університету Ярослав Першко, який поділився планами співпраці з полтавським вишем.

Міжнародна конференція «Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки» є традиційною і проводиться уже вдесяте. Конференція присвячена обговоренню проблем фундаментальних та природничих наук, економіки, екології, техніки та мистецтва. 

Володимир Онищенко, ректор ПНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Вже декілька років дана конференція має статус міжнародної, адже в ній беруть участь наші міжнародні партнери, стратегічні партнери ПолтНТУ, зокрема, це представники польських вищих навчальних закладів Білостоцької політтехніки, це Німецьких вищих навчальних закладів.

Ректор ПНТУ імені Юрія Кондратюка Володимир Онищенко говорить: цього дня заслухають найкращі доповіді, тому що в університеті здійснюється підготовка за 42 магістерськими програмами. А це - різнопланове коло наукових інтересів. 

Володимир Онищенко, ректор ПНТУ ім.Ю.Кондратюка

- І наше завдання, послухавши кожного, знайти якийсь компроміс, і синергетичний ефект, і відпрацювати якусь комплексну наукову роботу, яку згодом можна буде висунути на номінацію щодо отримання державної премії в галузі науки і техніки.

На конференцію завітав проректор Білостоцького технологічного університету Ярослав Першко. Це його другий візит до Полтави. 

Ярослав Першко, професор, проректор Білостоцького технологічного університету (Польща)

- Ми співпрацюємо протягом довгого часу в різних сферах. На даний момент співпраця проводиться між факультетами будівництва. А зараз намагаюся поширити її на факультет архітектури. Мені дуже приємно брати участь в цій конференції. Сподіваємось, що ефекти цієї конференції будуть впливати на подальший розвиток як співпраці, так і науки - науки як української, так і польської.

У планах польського професора - обмін досвідом та знаннями з Україною. 

Ярослав Першко, професор, проректор Білостоцького технологічного університету (Польща)

- Ми плануємо розвиток ближчої співпраці між факультетами архітектури. Для нас це важливо, бо я, наприклад, крім того, що займаю посаду проректора, також я є професором архітектури - це мій світ, мої ранні починання. Ми хочемо обмінюватися досвідом, знаннями і навиками, адже українська культура та традиції для нас цікаві.

Заступник голови Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки Вадим Стогній говорить: університет підписав з Національною академією наук України договір про співпрацю. Таких угод не багато, проте університет має активну співпрацю з Академією наук.

Вадим Стогній, заступник голови Комітету з державних премій України в галузі  науки і техніки, заступник голови наглядової ради ПолтНТУ

- Полтавський національний технічний університет відрізняється цим в кращу сторону. І це є предметом нашої гордості в тому числі. В залі сидять зараз представники академії наук, як і кожен рік, їх більшає, а це означає, що вони продовжують співпрацю з університетом, з ученими університету і роблять справу.

Під час конференції відбулося пленарне засідання, де понад 600 авторів представили свої роботи.

Стрічка новин