Патрульні спільно з активістами «прибирали» пропаганду наркотиків зі стін будинків

Вони на стінах житлових будинків, біля шкіл та університетів, поблизу музеїв та лікарень, вони – це написи про наркотики. Активісти усього міста спільно з поліцією роблять все задля зупинки продажу наркотиків через соціальні мережі та телефони. У результаті рейду патрульних спільно з небайдужими полтавцями лише сьогодні прибрали зі стін понад 20 написів.

Вже не вперше на стінах будівель міста з'являються дивні написи – «закладка», «фен», «марки»... і це не має нічого спільного з предметами побуту. За телефонами, вказаними нижче, криється дещо гірше, – продаж наркотичних речовин. Через контакт у вайбері чи телеграмі нерідко «гарний настрій» замовляє для себе й молодь. Саме задля боротьби з продажем наркотиків через телефон та інтернет-ресурси поліція міста розпочала акцію «Молодь проти наркотиків».

Аліна Кондратенко, представниця патрульної поліції Полтави

- Спільно з управлінням по боротьбі з наркозлочинністю міста Полтави, спільно з управлінням патрульної поліції у Полтавській області та завдяки співпраці з громадськістю, з активістами, сьогодні буде захід, ціль якого – знищення цієї реклами, яка масово розповсюджує наркотичні засоби серед молоді, серед підлітків у соціальних мережах.

Щодня до поліції Полтави надходили дзвінки з повідомленнями про нові написи на стінах. У цю п'ятницю створено базу, де записані адреси, за якими були розміщені записи та номери телефонів.

Світлана Заплавна, представниця управління з протидії наркотичній злочинності ГУ НП в Полтавській області

- Ми вчора проводили також рейд і виписали, зробили собі схему, за якою ми зараз будемо їздити разом з представниками громадських організацій і з молоддю, і з усіма учасниками нашої програми. Так як комунальні служби до нас тоді не залучилися, то будемо самі їздити і прибирати ці написи.

Мета акції – повідомити полтавцям про небезпеку цих записів, максимально прибрати з міста таку пропаганду та вкотре закликати громаду до здорового способу життя.

Семен Шинкаренко та Олександр Калінін, студенти коледжу, що приєдналися до акції

- Це сталося випадково, ми дуже негативно ставимося до наркотичних речовин. Ми активісти. Нас запросили, і ми підтримали цю ідею.

Зараз ведуться дії із затримання осіб, які роблять ці записи. Кіберполіція міста також веде роботу, орієнтовану на затримання онлайн-дилерів. У майбутньому поліцейські обіцяють ще більше акцій вже на всеукраїнському рівні. Але результат роботи в першу чергу залежить від полтавців, патрульні закликають не бути байдужим та повідомляти про появу написів невідомого походження.

Стрічка новин