У райони Полтавщини закуплять 5 спеціальних автомобілів

Для того, аби ними переміщувати людей з інвалідністю. Придбання анонсували вже давно, але нині нарешті отримали всі необхідні рішення від районних адміністрацій та готові виділити гроші, аби оплатити машини за схемою 50 на 50. Це лише одна зі змін, які пропонують внести до обласної програми соціального захисту на наступний рік.

Спецавтівки за ціною 50 на 50. Наступного року в обласній адміністрації анонсують нарешті покупку 5 одиниць транспорту, обладнаного підйомниками. 

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту

- Для Машівського району, Новосанжарського, Гадяцького, Чутівського і Пришибської сільської ради Кременчуцького району. Тобто, це ті, які звернулись із заявками. Придбавати автомобілі будуть безпосередньо на районному рівні: вони резервують кошти, подають нам рішення, перераховуються кошти, і ми придбаєм автомобілі, які у них визначені. Ми тільки проводимо співфінансування 50 на 50.

Напередодні сесії обласної ради обговорюють зміни до Комплексної обласної програми соцзахисту. Директор профільного Департаменту Людмила Корнієнко під час засідання комісії з питань охорони здоров'я розповідає, що нового ще планують наступного року. Друга зміна – додаткова матеріальна допомога на санітарно-курортне оздоровлення. І це не путівки, а «живі» гроші для пільговиків. 

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту

- Чорнобильці 1 категорії, учасники бойових дій, учасники АТО будуть оздоровлюватись в санаторно-курортних закладах нашої області (а вони цього бажають зараз і, в основному, це Миргород). Після пройденого оздоровлення вони звертаються в органи соціального захисту населення з відповідними квитанціями. І ми виплачуємо суму, яку вони витратили. Але не більше, ніж 2 тисячі гривень.

Третє – навпаки, вилучення з обласної програми соцзахисту. Минулоріч область виплачувала батькам і дружині при втраті годувальника відповідно по 4 і 7 тисяч. Таких випадків було 25. На 2018 гроші на це заклали в державному бюджеті.

Стрічка новин