Вартість повірки лічильників на воду відтепер платна

Тарифи на воду стали нижчими, але доведеться заплатити за повірку лічильника. За один водомір, якщо це комплекс послуг, – зняття, транспортування, повірка та монтаж вузла обліку – доведеться сплатити 210 гривень, а якщо їх кількість збільшується до двох, то сума складає 294 гривні 99 копійок. Сама ж повірка одного лічильника в цьому комплексі коштує близько 50 грн. Нововведення стосується лише мешканців багатоповерхівок.

Відтепер мешканці багатоповерхівок повинні додатково сплатити за зняття, транспортування, повірку та монтаж вузла обліку. Зміни відбулися після постанови №1344 Національної комісії регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 29 листопада 2017 року. 

Любов Войтенко, начальник служби обліку та реалізації КП «Полтававодоканал»

- До цього з 1 жовтня 2016 року в тариф на водопостачання та водовідведення було включено певну суму на оплату робіт, пов'язаних з періодичною перевіркою лічильників.

Згідно з вищезазначеною постановою, внесені зміни в структуру тарифу. Сам тариф на послуги з водопостачання та водовідведення зменшився за рахунок виключення платежу за повірку приладів обліку. Повірку варто робити раз на чотири роки для того, щоб зрозуміти, чи правильно працює лічильник.

Вона здійснюється у цій кімнаті-лабораторії у декілька етапів. Це проливна установка для проливу води лічильниками діаметром 15-20 міліметрів. За один раз вона може вмістити аж 10 лічильників.

Після цього виписується свідоцтво про державну повірку та ставиться спеціальна пломба, яка засвідчує стан лічильника. 

Богдан Чупринюк, начальник інспекції з контролю водокористуванням КП «Полтававодоканал»

- Лічильники води крім того, що пломбуються, ставиться ще додатковий захист – антимагнітні пломби.

Розпломбування та пломбування при періодичній повірці здійснюється тільки працівниками водоканалу і є безкоштовними. Лічильники води проходять повірку в 3 діапазонах: номінальний, перехідний та мінімальний. Після повірки одразу видно, правильно чи неправильно працює лічильник.

Богдан Чупринюк, начальник інспекції з контролю водокористуванням КП «Полтававодоканал»

- Якщо він невірно показує, то його визнають непридатними до експлуатації.

Термін експлуатації лічильника становить 10-12 років. Процедура перевірки технічного стану залишається без змін. Варто звернутися до абонентського відділу та зробити заявку, а після цього уже фахівці виконають свою роботу з повірки лічильника.

Для абонентів приватного сервісу послуги повірки залишаються поки що включеними в тарифи з водокористування.

Стрічка новин