Більше віддадуть, ніж зароблять

Продавців ялинок без чіпів очікують штрафи. В обласному управлінні поліції відбулося засідання «круглого столу», присвячене протидії незаконним вирубкам та реалізації новорічних дерев. Яких сум сягають штрафи для порушників закону, та скільки кримінальних проваджень на сьогодні вже встигли відкрити правоохоронці проти них – знають наші журналісти.

Новорічні ялинки – під контролем. Правоохоронці разом із природоохоронними організаціями закликають не купувати хвойні атрибути Нового року сумнівного походження. Натомість, обирати ялинки з чіпами та лише у спеціально відведених для реалізації місцях.

Жанна Ахіджанян, заступник керівника управління превентивної діяльності поліції області

- Нами створюються оперативні групи разом з працівниками патрульної поліції, з працівниками груп швидкого реагування, зацікавленими службами, і ми проводимо рейди щодо виявлення ялинок, які були вирубані у невстановленому місці.

Рік тому поліцейські провели більше 300 таких рейдів, перевірили 150 ринків області та понад 420 одиниць автотранспорту.

Павло Пипенко, заступник командира батальйону патрульної поліції

- Транспортні засоби, де ми бачили, що перевозять хвойні породи дерев – сосна, ялина. Зупинялися водій або експедитор, який перебував в кабіні даного транспортного засобу. Ми його просили, щоб він надав необхідні дозвільні документи, перевіряли наявність чіпів.

За чіпом, кажуть лісівники, можна дізнатися інформацію, де була зрубана ялинка, звідки реалізовувалася. 

Олег Парфеня, гол. спеціаліст Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

- На жаль, у нас ще є приватні підприємці, на яких не розповсюджується це чіпування, і це в нас є великою проблемою, тому що вони кажуть: ми – приватні підприємці, у нас є документи на землю, ми вирощуємо, ми реалізовуємо без бірок.

Якщо ж у продавця ялинок відсутні документи на них, складається адміністративний протокол. Штраф – від 510 до 1700 гривень. Для браконьєрів на території об'єктів природно-заповідного фонду – своє покарання: мінімальне – 1700, максимальне – 3655 гривень. Самостійно йти в ліс та рубати новорічне деревце фахівці громадянам теж не радять.

Олександр Костенко, начальник відділу Державної екологічної інспекції в Полтавській області

- Громадянин спиляв ялинку в лісі. Будь-якого розміру чи висота її. Як мінімум, це вже штраф буде в районі 200 гривень, і плюс за те, є ще збитки. Якщо об'єднати штраф і ті збитки за ту ялинку, яку вони спиляли, це потягне в районі 1000 гривень.

А з початку року працівники поліції до ЄРДР внесли 107 кримінальних проваджень, відкритих за незаконну порубку лісу, 25 з яких направили до суду.

Стрічка новин