В Україні набули чинності три нові процесуальні кодекси

В Україні набули чинності три нові процесуальні кодекси

В Україні запрацював новий Верховний суд. Разом із ним набули чинності три нові процесуальні кодекси.

В Україні від п'ятниці, 15 грудня, чинні нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства. Рішення про дату набрання чинності кодексами ухвалили на пленумі нового Верховного Суду ще 30 листопада. Документи почали діяти одночасно з початком роботи нового складу Верховного Суду (ВСУ).

Серед важливих новацій кодексів - поняття "зразкова справа" і "типова справа". Теоретично вони мають для прискорення розгляду великої кількості однотипних адміністративних процесів. Суд, який розглядає низку таких справ, може звернутися до ВСУ, який винесе ухвалу у "зразковій справі" як суд першої інстанції. Також запроваджуються штрафи для учасників судового засідання за зловживання процесуальними правами.

Також у судах запрацює єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система задля реалізації принципу "електронного судочинства". Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і заступник генерального прокурора - головний військовий прокурор Анатолій Матіос зверталися до президента Петра Порошенка з проханням ветувати цей закон, проте 22 листопада 2017 року глава держави його підписав.

Стрічка новин