Полтавська молодь вчилася бути відповідальною

В області підбили підсумки Всеукраїнської інформаційної кампанії «Відповідальність починається з мене». В її рамках підлітки брали участь у різноманітних тренінгах, фестивалях, а також писали творчі роботи на конкурсі есе.

Марія Онищенко – школярка. Дівчина любить писати есе, тому стала учасницею конкурсу творчих робіт «Відповідальність і я».

Марія Онищенко, вихованка гуртка «Юний журналіст»

- Нам дали завдання, і нам потрібно було написати статті про те, яку відповідальність ми несемо у суспільстві, про шкідливі звички, чи потрібно, щоб батьки нам допомагали з ними боротися, чи, можливо, поліцейські.

Твір приніс Марії перемогу у конкурсі. Останній, до речі, став частиною великої інформаційно-просвітницької акції «Відповідальність починається з мене». Діти мали можливість порозмірковувати на тему здорового способу життя та боротьби зі шкідливим звичками. А ще – побувати на робочому місці поліцейських. Владислава Дудник, наприклад, провела кілька годин з екіпажем патрульних.

Владислава Дудник, вихованка гуртка «Юний журналіст»

- Мені дуже сподобалася і екскурсія в Головному управлінні патрульної поліції і патрулювання. Ми працювали з працівниками Мариною Зінюхою та Богданом Зябленком. Ми патрулювали місто. Також Дендропарк.

Загалом мета просвітницької кампанії «Відповідальність починається з мене» – зменшити кількість правопорушень серед дітей. Дотично, кажуть поліцейські, до деяких хибних кроків молоді мають відношення і дорослі, які також заслуговують на покарання.

Ірина Карюк, начальник відділу ювенальної превенції поліції Полтавщини

- У нас виявлено 63 факти продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів. В подальшому вони були направлені на розгляд адміністративних комісій, і після прийняття рішень направлені до Державної фіскальної служби на розгляд, щоб вжити до суб'єктів господарювання штрафних санкцій та анулювання ліцензії.

Під час засідання «круглого столу» також підбили підсумки спільної роботи громадських організацій, профільного обласного управління та поліції у напрямку організації корисного дозвілля молоді.

Марина Засенко, гол. спеціаліст Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА

- У цьому році в позаміських дитячих полтавських закладах відпочило 74,9 тисяч дітей. Ви ж розумієте, вікова категорія там іде від 7 до 18 років. Тобто, дякуємо всім за гарну співпрацю, за участь у форумах, у фестивалях.

Ця робота, переконані організатори акції, сприятиме профілактиці шкідливих звичок у підлітковому середовищі.

Стрічка новин