Атовці не знають своїх прав та найчастіше потребують перенавчання

Про ці та інші проблеми учасників бойових дій та ветеранів війни, які повертаються зі Сходу, йшлося на Всеукраїнському семінарі у Полтаві. Наболілі питання, пов'язані із прогалинами у законодавстві, озвучували представники різних профільних громадських організацій.

Торік – у Кременчуці, цього року – у Полтаві. Організації учасників бойових дій збираються на семінар.

Борис Гонза, голова Полт.обл.організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій

- Це всеукраїнський семінар для категорії інвалідів війни, учасників бойових дій, ветеранів всіх локальних війн, і в першу чергу – сьогоднішніх захисників України, воїнів АТО, які мають поранення, мають інвалідність. І в першу чергу ми, як громадські активісти, як громадські обласні, міські і районні організації, повинні повернутися до своїх побратимів обличчям, підтримати їх.

Підтримка, продовжує Борис Гонза, – психологічна, юридична, матеріальна, аби атовці після повернення зі Сходу не залишалися сам-на-сам зі своїми проблемами. Психологічною реабілітацією учасників бойових дій в нашій області опікується низка комунальних установ.

Борис Гонза, голова Полт.обл.організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій

- Полтавський обласний госпіталь представлений. Взагалі у нас на Полтавщині – три госпіталі: Лубенський і Кременчуцький. Сильна база. На сьогоднішній день уже ці комунальні заклади піднялися з колін, і починають оживати, і дають дієву допомогу цій категорії людей.

На семінар до Полтави з'їхалися представники різних громадських організацій з усієї України. Обговорюють зокрема суперечливі питання законодавства, що стосуються учасників бойових дій. 

Олександр Маматов, голова Всеукраїнської Організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій

- По-перше, дуже багато хлопців не знають свої права. Вони повертаються з передової, якщо у великих містах він знає, що може піти в соціальну службу, взяти путівку і поїхати відпочивати, то в населених пунктах малих вони просто цього не знають. І найголовніше на сьогоднішній день – суспільство не повинно їх забувати.

Також виникає багато проблем із забезпеченням житлом сімей загиблих воїнів, визначенням статусу добровольців, пенсійним забезпеченням, працевлаштуванням атовців.

Олександр Маматов, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій

- Дуже багато потребують перенавчання. Є державні програми, але вони, на жаль, не досконалі. Тому що не може хлопець, повернувшись з передової, будучи інвалідом війни, навчатися на шофера, або на столяра, або ще на когось. Програми ці треба переглядати.

До Всеукраїнської організації інвалідів війни на сьогоднішній день входить 96 тисяч осіб, серед них – не лише учасники бойових дій, а й члени сімей, матері, вдови загиблих. Близько 27% членів організації – атовці.

Стрічка новин