Рівень безробіття людей з інвалідністю перевищує 70%

Рівень безробіття людей з інвалідністю перевищує 70%

Рівень безробіття людей з інвалідністю працездатного віку в першому півріччі поточного року перевищив 73%, що свідчить про неефективність сучасної системи сприяння зайнятості та працевлаштуванню цієї категорії людей.

Про це йдеться у звіті громадської організації «Правозахисна організація «Права людини», що був презентований на круглому столі в Укрінформі «Європейські стандарти працевлаштування для осіб з інвалідністю України: реалії та перспективи».

«Сучасна система сприяння зайнятості та працевлаштуванню цієї категорії осіб не сприяє ефективному виконанню поставлених завдань національної політики держави в цьому напрямку», - йдеться у дослідженні.

У звіті наводяться дані Міністерства соціальної політики України, відповідно до яких станом на липень чисельність працюючих осіб з інвалідністю склала 677 828, у тому числі працездатного віку від 18 до 60 років - 540 187.

«Загальна кількість людей з інвалідністю працездатного віку становить 2 062 259, тоді показник зайнятості цієї вікової групи становитиме 26.2%. І навпаки, рівень безробіття даної категорії - 73,8%», - підрахували експерти організації. При цьому, порівнюючи з 2005 роком, цей показник є кращим. «Проте, незважаючи на розвинуте законодавство у сфері сприяння інтеграції осіб з інвалідністю, їх працевлаштуванню, в Україні досить низький рівень зайнятості осіб з інвалідністю», - наголошується у звіті.

Серед рекомендацій уряду у звіті зазначено необхідність переходу від медичної моделі реабілітації осіб з інвалідністю в сфері зайнятості до системи, спрямованої на «можливості», підтримку та супровід на робочому місці.

Протягом серпня-жовтня експертами правозахисної організації було проведено моніторинг імплементації  українського законодавства відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС норм щодо протидії дискримінації та забезпечення рівного доступу до ринку праці осіб з інвалідністю.

Стрічка новин