Нацбанк знову підвищив облікову ставку

Нацбанк знову підвищив облікову ставку

Національний банк з 15 грудня підвищує облікову ставку до 14,5% річних.

Національний банк України з 15 грудня підвищує облікову ставку на 1 п.п. - до 14,5% річних з рівня 13,5% річних, до якого регулятор підвищив ставку з 27 жовтня.

Як сказано в матеріалах НБУ, упродовж останніх двох місяців темпи споживчої інфляції знижувалися повільніше, ніж прогнозував регулятор. При цьому з моменту ухвалення попереднього рішення щодо облікової ставки і погіршення прогнозу щодо інфляції на поточний рік до 12,2% стала більш вірогідною реалізація ризиків, які можуть стримувати зниження інфляції наступного року. «З огляду на необхідність нівелювати вплив певних ризиків і забезпечити спадний тренд інфляції до цільових показників, Національний банк вважає за необхідне підвищити облікову ставку до 14,5% річних», - йдеться в матеріалах НБУ.

Серед ризиків, які можуть стримувати зниження інфляції наступного року, Нацбанк виділив перевищення видатків в ухваленому держбюджеті-2018 над прогнозами, в також посилення ризиків відтермінування отримання наступного кредитного траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом. Крім того, серед цих ризиків подорожчання сирих продуктів харчування, яке може і далі чинити значний вплив на ціни на продукти з високим ступенем обробки, як це було в другій половині 2017 року.

Також Нацбанк зазначив, що зростання світової економіки може бути істотнішим, ніж очікувалося раніше, що може стимулювати подальшу трудову міграцію і, відповідно, привести до підвищення заробітних плат. За оцінками регулятора, наведені чинники впродовж останніх місяців погіршують інфляційні очікування бізнесу і населення.

Стрічка новин