Ажіотаж у міській бібліотеці

Тут відбулася зустріч з відомими українськими письменниками Володимиром Лисом та Надією Гуменюк. Подружжя з Волині завітало до Полтави, аби поспілкуватися зі своїм читачем та презентувати нові творіння. Від серйозних та філософських, до дитячих книжок щойно з видавництва.

Володимир та Надія разом – не один десяток років. Крім всього, їх об'єднує любов до творчості. На двох у подружжя – понад 60 написаних робіт, серед них – як твори для дітей, так і серйозні книги: від новел на кілька сторінок до романів, сюжет яких розгортається на кількох сотнях аркушах. Володимир Лис пише прозу, Надія Гуменюк, натомість, віддає перевагу римованим рядкам.

Надія Гуменюк, письменниця

- Щодо самої Полтави, ви знаєте, для мене це – особлива поїздка, це особливі зустрічі та це особливе місто. Це тому, що маю особливий сентимент до Полтави. Річ у тому, що Полтава та Волинь, вони дуже-дуже духовно пов'язані. Почнемо хоча б з того, що Олена Пчілка – уродженка Полтавщини, яка у нас, на Волині, створила такий потужний осередок.

Письменники прибули до Полтави з Луцьку, де і пишуть свої книги. Чимало гостей завітало, аби зустрітися та поспілкуватися особисто з авторами своїх улюблених книг. Серед таких гостей – і представники населення Волині на Полтавщині.

Ростислав Морозюк, голова Полтавського міського осередку міжнародного ГО «Волинське братство»

- Знаючи про те, що до нас в Полтаву приїжджає наш земляк Володимир Савович Лис, письменник відомий волинський зі своєю дружиною, ми вирішили зустріти їх квітами, як рідні, дорогі, найближчі люди. Між іншим, перший раз вони приїхали до нас на Полтавщину, прийшли й члени нашого осередку.

Під час зустрічі Володимир Лис – відомий журналіст, прозаїк та драматург, представив читачам нову книгу «Місяць, омитий дощем». 352 сторінки коротеньких, проте захопливих новел та есе.

Володимир Лис, письменник

- Це про письменників, про дитинство, про долю людську, про ставлення до Бога. Навіть тут є такий лист до Космосу, як я кажу, не того, що був мером Києва, а до справжнього, великого Космосу. І тут багато чого є і про творчість письменників з Волині.

Дружина Володимира, Надія Гуменюк, також презентувала свою нову роботу, книгу «Вересові меди». Художня проза розповідає про долю людей мистецтва у першій половині ХХ століття.

Надія Гуменюк, письменниця

- Тут, окрім всього, йдеться про видатних людей із Полтави. У той період дуже велику роль у духовному та культурному житті, в українізації міста відіграли представники Полтави. Тоді приїхали люди після поразки армії УНР до нас, приїхали такі люди, як Отець Павло Пащевський...

Загалом Надія Гуменюк та Володимир Лис залишилися задоволені зустріччю та сподіваються завітати до Полтави ще.

Стрічка новин