Україна - серед країн-лідерів за кількістю загиблих від мін

Україна - серед країн-лідерів за кількістю загиблих від мін

Майже 2100 людей загинули 2016 року в світі через протипіхотні міни, повідомив Міжнародний рух за заборону протипіхотних мін. Найбільше загиблих - в Україні, Афганістані, Лівії та Ємені.

Через протипіхотні міни у 2016 році по всьому світу загинуло не менше 2089 людей. Понад 6500 осіб зазнали поранень від цього типу вибухівки. Про це повідомили в четвер, 14 грудня, у Міжнародному русі за заборону протипіхотних мін.

Найбільше жертв мін, зазначається у звіті організації, - в охоплених внутрішніми конфліктами Афганістані, Лівії, Ємені, а також в Україні. За даними організації, 42 відсотки цивільних жертв складають неповнолітні. При цьому Міжнародний рух за заборону протипіхотних мін "не має інформації, що український уряд використовував протипіхотні міни в порушення Оттавського договору у 2016-2017 році", вказано у звіті .

Нагадаємо, що 1997 року зусиллями цієї організації був укладений Оттавський договір про заборону протипіхотних мін, який набув чинності в 1999 році. Його ратифікували 162 країни, не підписали, зокрема, Китай, США та Росія. А от Україна, як і Німеччина, є країною-учасницею угоди.

Стрічка новин