На полтавських водоймах дозволять плавати з більшою швидкістю

Але тільки – по окремих річках, на моторному транспорті. Зміни до Правил користування водними об'єктами для плавання на малих суднах готуються прийняти обласні депутати. У них же і визначать, на якій відстані малі плавзасоби можуть «паркуватися» біля великих. Про це йшла мова у четвер під час засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства.

Полтавці хочуть внести зміни до правил користування водними об'єктами для плавання на маломірних суднах в області. 

Юрій Кривошеєв, начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА

- Раніше було в старій редакції вказано, що маломірні судна можуть ставати на якір не ближче, ніж 200 метрів від великих суден. Зараз вказується, що можуть ставати поблизу тих суден. Біля пляжів маломірні судна повинні були пропливать із швидкістю 5 км/год, зараз змінено до 15 кілометрів.

А головний акцент – на полтавських озерах, ставках, річках заборонено рух моторного річкового транспорту. Дозволяється пересуватись тільки по Кременчуцькому водосховищу, в гирлі Ворскли, в районі «кишеньок». А також по річці Сула до села Погрібняки. По інших водних об'єктах дозволяють рух тільки на веслувальному і вітрильному транспорті.

Депутати запропонували включити до переліку так званих «дозволених» річок Псел. Однак, зміни поки депутати не прийматимуть. Під час наступної комісії хочуть заслухати звіт від «Укртрансінспекції» про те, хто і яким чином штрафує порушників правил.

Звітували під час обласної комісії з питань житлово-комунального господарства про виконання обласної Програми розвитку дорожнього господарства. Так на 2017-й планували виділити більш ніж 123 мільйона гривень. Із них 59 – співфінансувати з Службою автомобільних доріг. 

Юрій Кривошеєв, начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА

- Співфінансування з Службою автомобільних доріг виконали на 100%. Співфінансування по ремонту доріг з районними адміністраціями виконано 47, 5 мільйона гривень.

Витратили їх на трасу Полтава-Олександрія та проектно-вишукувальні роботи. 

Результат, кажуть в адміністрації, – на 22% зменшилась кількість ДТП з постраждалими. А кількість загиблих в пригодах зменшилась на 40%. 

Стрічка новин