Питна вода піде по окремим регіонам

А ще мільярди грошей і тисячі проектів для інфраструктури. Таким, обіцяє український уряд, наступний рік має стати для об'єднаних територіальних громад. Про децентралізацію-2017 говорили у Києві з регіональними журналістами під час Національного прес-клубу реформ. Але основною темою стали завдання на наступний рік. 

2017-й – чи не найактивніший рік для об'єднаних територіальних громад в Україні. Його підсумки підбивають у Києві під час Національного щорічного прес-клубу реформ.

Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України

- Говорити про те, що ми досягнули остаточного успіху, я думаю, було би перебільшенням. Але та динаміка, з якою сьогодні зростають місцеві бюджети, починається вирішення місцевих проблем, з'являються стратегії розвитку територій – є дуже і дуже позитивно.

 Децентралізація – один з пріоритетів і 2018-го. Про це говорить сам Прем'єр. На підтвердження – наводять грошові показники, які щойно прийняла Україна як бюджет наступного року. Він, запевняють керівники держави та профільної Асоціації, – важливий результат для розвитку громад. Бо недофінансування завжди було проблемою номер один. 

Віталій Кличко, голова Асоціації міст України

- Нам вдалося відстояти інтереси місцевого самоврядування майже на 50 мільярдів гривень. На наступний рік. Це формула вирівнювання, яка залишається стимулюючою, і більше 3 мільярдів гривень залишиться на розвиток громад.

Що ж чекає громади наступного року? Фахівці Асоціації міст України кажуть, саме те, про що давно запитують в регіонах.

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України

- Вперше нова бюджетна програма «Питна вода», яка піде в окремі регіони знов по проектам. Чому я на цьому наголошую? Бо саме ви донесете інформацію: вже мають громади готуватись до підготовки проектів не тільки ДФРР, не тільки під інфраструктурні субвенції, а й під окремі програми водопостачання, водовідведення. Так, 200 мільйонів – велика цифра. Але за увесь час (а для мене це 8-й бюджет) вся програма складала 400 мільйонів. 

На об'єднані громади у головному фінансовому документі України розрахували кошти. З Держфонду регіонального розвитку заклали 6 мільярдів, окремо на підтримку ОТГ – 1,9 мільярда. Запланували втілити понад 2 тисячі інфраструктурних об'єктів у регіонах.

На конкретних прикладах – це екологічний податок, що залишиться за містами. Наступного року держава обіцяє підтримувати місцеву владу з програмами доступного житла для молоді та учасників АТО. 130 мільйонів гривень заклали в бюджеті як співфінансування до програм, запроваджених місцевими радами. 

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України

- Була боротьба за вищі навчальні заклади 1-2 ступеня акредитації. І прямо в залі парламенту було знайдено компроміс: для тих, хто є підрозділами вищих навчальних закладів 3-4 рівня акредитації, залишаться в системі співфінансування державного бюджету. Інші перейдуть частково на обласний бюджет. Для цього є ресурс від податку на прибуток підприємств.

Зараз в Україні нараховують близько 700 об'єднаних територіальних громад. Поки що утворення їх добровільне. Коли стане примусовим – керівники держави не говорять. 

Стрічка новин