За останній рік в Україні знищили 5 автомобілів журналістів

За цей же період зафіксували 85 інцидентів застосування сили до працівників засобів масової інформації. Такі статистичні дані озвучили на форумі з правової та цифрової безпеки журналістів. Крім цього, медіатренер, секретар Національної спілки журналістів України Віталій Голубєв презентував свою книгу «Лайфхак для журналіста: як ефективно використовувати час та інформацію». Форум є міжрегіональним та проводиться в Україні уже вшосте.

Як захистити права журналіста та підвищити ефективність роботи – основні питання форуму із захисту безпеки журналістів. За словами голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, форум є унікальним, адже проходить за ініціативи Національної спілки журналістів України та представника ОБСЄ з питань свободи медіа із Відня.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України

- Хочемо наблизити для регіональних журналістів можливості як національних журналістських організацій, так і міжнародних журналістських організацій – питання захисту, відстоювання прав.

Айдар Батагаров – представник організації з безпеки і співробітництва в Європі. Він у Полтаві, аби поділитися досвідом з питань захисту працівників медіа та розповісти про ситуацію з журналістами в Австрії. 

Айдар Батагаров, радник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ (Австрія)

- Крім фізичної безпеки, наш інститут фіксує численні загрози психологічної дії. Це можуть бути як прямі загрози і залякування журналістів, так і членів їх родин.

ОБСЄ об'єднує 57 країн. Починаючи з 1997 року, на території ОБСЄ загинуло 220 журналістів, і лише 10% злочинів розкрито.

А за одинадцять місяців 2017 року в Україні зафіксовано 85 інцидентів фізичної агресії – застосування сили до журналістів, та знищено 5 автомобілів працівників медіа. У більшості випадків злочини також не розкриті.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України

- На жаль, в нас це все-одно невтішна статистика і відсутні реально ті ситуації, коли ми говоримо, що журналісти, чиї права грубо порушені, що все ж таки ці права вдається відстояти.

Секретар Національної спілки журналістів України Віталій Голубєв презентував на форумі свою книгу «Лайфхак для журналіста: як ефективно використовувати час та інформацію».

Віталій Голубєв, секретар Національної спілки журналістів України

- Лайфак для журналіста – це збірник практичних порад для того, як ефективніше організувати свою роботу. Час і інформація – два основних ресурси для журналіста. Я наводжу 86 порад про те, як скористатися ними ефективніше.

Основна аудиторія книги – журналісти, які працюють у ЗМІ і щодня стикаються з певними моментами, які можна оптимізувати та зробити більш ефективними. За словами секретаря Національної спілки журналістів Віталія Голубєва, безпека журналіста – поняття широке, бо включає в себе не лише фізичний захист, а й оптимальну організацію роботи.

Стрічка новин