Побудувати тваринницький комплекс – це як звести військовий завод

Полтавські аграрії не згодні зі змінами, які очікують на них вже за місяць. Тоді, кажуть сільгоспвиробники, мають запрацювати нові правила підтримки галузі тваринництва від держави. Але, думка полтавців, – це допоможе хіба що розвиватись агрохолдингам. Натомість, малі ферми не отримають нічого. Що пропонує місцева влада, і як обласні депутати можуть допомогти сімейним фермерствам із новими тракторами – говорили під час засідання комісії з питань аграрної політики.

У полтавських сімейних фермерських господарствах у 7 разів повільніше оновлюють техніку, ніж у потужних сільгосппідприємствах. Проаналізували ситуацію в обласному департаменті агропромислового розвитку. До того ж, нещодавно, розповідає його директор Сергій Фролов, аграрії відвідали Харківський тракторний завод і запропонували депутатам включити новий напрямок до діючої обласної «Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини». Та назвати його «технічне оснащення».

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку 

- Основну увагу ми хочемо приділити меншим підприємствам, зокрема, у напрямку ягідівництва, садівництва, де застосовується малогабаритна техніка. І вносимо пропозицію щодо компенсації у розмірі 30% вартості цієї техніки. Але тільки названими категоріями господарств і техніки тільки вітчизняного виробництва.

Але за умови, що протягом 3 років придбану техніку не мають права відчужувати. 

Включити до програми пропонують ще й учасників АТО та тимчасово переміщених осіб, які мають землю. 30% мають компенсувати з обласного бюджету. Якщо техніка, яку купили, входить до переліку подібної державної програми, то ще 20% компенсуватиме держбюджет. І в сумі вийде 50 процентів. 

Компенсації пропонують видавати і підприємствам, які органічно чисті продукти постачатимуть полтавським школам і дитсадкам.

Валерій Капленко, голова комісії з питань аграрної політики Полтавської ОР

- У нас є в області 3-7 господарств, які екологічно чисті, і вони здатні забезпечувати заклади, то це було б прекрасно. Якщо таких мало, то ми теж будем подавати заявки. Це ми компенсуємо ціну вартості чистої продукції на 40%.

А ще з 1 січня від держави аграрії припинять отримувати дотації. Полтавці готують звернення до Кабміну про своє бачення того, як підтримати галузь тваринництва. 

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку 

- Акцент пропонують зробити на компенсації вартості будівництва тваринницьких комплексів. Але, враховуючи нові вимоги з будівництва, які вступлять в дію 1 січня, побудувати тваринницький комплекс – аналогічно до того, що побудувати військовий завод. Тобто, за тими вимогами підготовки документів. Знову ж таки, виникає питання в аграріїв: такі великі обсяги передбачають підтримку великих холдингів.

Полтавці пропонують ввести єдиний податок на землю і зняти всі інші податки для аграріїв. І саме для галузі тваринництва бачать оптимальний варіант у тому, щоб сплачений податок держава повертала підприємцям для закупівлі техніки. Тобто, як вклад у розвиток виробництва. 

Питання затвердили під час профільної комісії, далі їх мають затвердити депутати обласної ради під час сесії вже за тиждень.

Стрічка новин