114 статей в одній книзі

В обласній бібліотеці презентували унікальну працю – книгу «Освітнє краєзнавство, біографічне дослідження». Кожна стаття – окрема історія, окрема біографія та окремий досвід. Створювали її вчителі, краєзнавці та науковці понад 3 роки.

Вчителі усієї Полтавщини кілька років плідно працювали задля спільної мети – створювали біографічну книгу «Освітнє краєзнавство, біографічні дослідження». Чимало вчительських династій, унікальних живописів та цікавих історій щодня дізнавалися вчителі про своїх колег. Основна мета книги – популяризація професії вчителя, документування особистого життєвого досвіду.

Оксана Кукленко, заступник директора Остапівської школи, одна з авторів

- Саме дослідження біографій директорів шкіл, вчительських династій, випускників шкіл співпало і стало цікавою роботою, краєзнавці та вчителі вивчали місцевий матеріал, а науковці допомагали додати до цього науковий підхід, різноплановість, нестандартні погляди, написання публікацій.

Одна з таких династій – родина педагога зі стажем Ігоря Козюри. Зараз чоловік – доктор наук з державного управління, професор одного з університетів міста та краєзнавець. Під час підготовки статті до друку у книзі та під час збору інформації Ігор Козюра дізнався, що спільний стаж роботи в освіті у нього та його предків складає 250 років. 

Ігор Козюра, краєзнавець

- Дуже популярний зараз міждисциплінарний підхід. І ось саме поєднання історії, освіти, краєзнавства, воно дуже важливо для усвідомлення минулого краю, майбутнього і для усвідомлення нових перспектив пошуку напрямків діяльності як вчителів, звичайних освітян, так і широкого загалу.

Усього до книги «Освітнє краєзнавство, біографічні дослідження» увійшло 114 статей, з яких більшість – 92 – належать педагогам загальної середньої та позашкільної освіти, 14 – науковцям, а ще 8 написано рукою краєзнавців області. Неабиякий внесок у створення книги зробила і Людмила Литвинюк, яка виступила головним редактором книги та допомогла зібрати докупи усі біографічні статті. Зараз працю педагогів можна прочитати у залі Полтавської обласної бібліотеки, куди після презентації її передали автори.

Стрічка новин