У Полтаві відбувся міжрегіональний форум, присвячений взаємодії громад

Він зібрав очільників ОТГ, районних та сільських рад, представників міжнародних організацій. Форум приурочили річниці створення на Полтавщині Асоціації органів місцевого самоврядування.

У грудні 2016-ого в Полтавській області створили Асоціацію органів місцевого самоврядування. На той час її учасниками було лише 18 міст. Нині їх кількість – понад 50. Це і великі міста, і маленькі громади. За рік, кажуть в Асоціації, її представникам вдалося реалізувати низку важливих проектів.

Володимир Микійчук, голова Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування

- У нас було звернення до ВР на рахунок закону про землі за межами ОТГ. І тільки після нашого звернення, нашої асоціації цей законопроект був прийнятий у першому читанні.

Свою першу річницю існування Асоціація відзначає проведенням масштабного міжрегіонального форуму.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Я очікую, що результатами сьогоднішнього форуму буде впровадження тих проектів, які, можливо, зараз існують десь в головах нашого керівництва органів місцевого самоврядування, а з Нового року вони вже будуть у вигляді проектів, а в кінці наступного року вони вже будуть реалізовані.

«Взаємодія громад: можливості, виклики, технології» – така тема форуму. Його учасники – представники самоврядних громад із усієї Полтавщини, очільники обласних рад із сусідніх регіонів, народні депутати та міжнародні партнери – донорські організації, які допомагають розвивати місцеве самоврядування в Україні. 

Сергій Колотій, голова Решетилівської районної ради

- Це дуже цікаво через те, що ти переймаєш досвід інших громад. Кожен переймається своїми проблемами, кожен говорить про свої проблеми, кого що цікавить, когось – земельні реформи, когось – будівництво, інвестиції. І всі учасники цього форуму, учасники асоціації діляться своїм досвідом.

Форум включив у себе три тематичні панелі: підвищення інституційної спроможності місцевих органів влади, інноваційні технології для розвитку органів місцевого самоврядування, ефективні інструменти розвитку об'єднаних територіальних громад.

Стрічка новин