Октябрський суд Полтави оштрафував депутата Бричківської сільської ради, який «погорів» на хабарі

Октябрський суд Полтави оштрафував депутата Бричківської сільської ради, який «погорів» на хабарі

Працівники Управління захисту економіки в Полтавській області Нацполіції спільно з обласною прокуратурою викрили незаконні оборудки з землею – 150 тисяч гривень депутат сільської ради одного з сіл області вимагав за виділення землі під будівництво.

Оперативники обласного управління захисту економіки встановили, що депутат сільської ради, який є членом земельної комісії вимагає 150 тисяч гривень неправомірної вигоди від підприємця за виділення земельної ділянки площею понад 3 га у власність для будівництва котеджного містечка.

Хабарника затримали під час отримання частини неправомірної вигоди в сумі 100 тисяч гривень, передає Управління захисту економіки в Полтавській області. Правоохоронці встановили, що з 100 тисяч гривень частину повинен був отримати голова сільської ради та депутати, які голосували на сесії за виділення землі підприємцю.

Тоді кримінальне провадження відкрили за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Місцевий інтернет-ресурс Полтави зазначає, що Октябрський районний суд міста Полтави, під головуванням судді Анатолія Савченка, виніс вирок депутату Бричківської сільської ради Полтавського району Полтавської області VII скликання, якого на початку вересня затримали під час отримання хабара у розмірі 100 тисяч гривень. Про це стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень.

Також суд з’ясував, що в березні цього року двоє осіб написали заяви сільському голові Бричківської сільської ради Полтавського району про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 1,5 га в межах населеного пункту Петрівка за рахунок земель не переданих у власність або постійне користування.

Таким чином, суд визнав обвинуваченого винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України та призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі одна тисяча двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить двадцять тисяч чотириста гривень без спеціальної конфіскації предмету неправомірної вигоди у вигляді грошей в сумі 2000 гривень (інші 98000 гривень є імітаційними засобами).

Стрічка новин