Цьогоріч юні дослідники представили на МАН майже 400 наукових робіт

У Полтаві стартував I етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук 2017-18 років. Урочисту церемонію відкриття конкурсу-захисту влаштували у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка. Цьогоріч представлено 12 відділень, у яких - 38 секцій.

На конкурсі науково-дослідницьких робіт МАН традиційно найбільше учасників - у секціях з англійської мови, української літератури, математики та економіки. А в порівнянні з минулими роками зросла кількість юних дослідників у секціях біологія та фізика.

Леся Марталішвілі, начальник управління освіти м.Полтави

- МАН - це унікальна можливість для кожної дитини проявити себе, відчути якийсь вектор в своєму розвитку, в своєму житті, майбутньому. Відчути підтримку науковців, почути їх поради. Можливо, набути якийсь досвід в спілкуванні з такими ж дітьми.

Карина Войтенко бере участь у конкурсі наукових робіт не вперше. Цьогоріч дівчина представлятиме аж дві роботи. Спрямування - різне: зарубіжна література та правознавство.

Карина Войтенко, учасниця МАН

- У цьому році я пишу дві наукові роботи: перша - це «Механізми взаємодії поліції та населення: аспекти партнерства з громадськістю». Питання взаємодії поліції та населення є дуже важливим в умовах розвитку держав соціальної демократії. А друга моя робота носить назву «Образи картин художників в новелах О.Генрі».

Дівчина говорить: обидві роботи - надзвичайно важливі, адже в першій досліджує особливості реформування правоохоронних органів, а в другій - хоче донести важливість письменника О.Генрі у сучасному світі. 

Участь у конкурсі науково-дослідницьких робіт МАН для дівчини - це отримання нового досвіду та можливість навчитися новому.

Цьогоріч ввели нову секцію - із польської мови. Спробувати свої сили у цій галузі виявили бажання учні гімназії №13. 

Володимир Онищенко, президент Полтавського тер.відділення МАН, ректор ПНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Ми в цьому році ввели нову секцію з вивчення польської мови. Вона користується великим попитом серед молоді, саме цей напрям підготовки. Ну і хотів би зазначити, що в цьому році збільшилася кількість взагалі учасників 1 етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Полтавських територіальних громад МАН.

А ось і сам захист. Юна дослідниця хоче бути журналісткою, тому й тема - відповідна. 

Усі учасники ґрунтовно підготовлені: доповідають у супроводі мультимедійних презентацій. Роботи учнів оцінюють 122 науковці, викладачі вузів Полтави. У порівнянні з минулими роками кількість учасників постійно зростає.

Стрічка новин