До Полтави за програмою обміну досвідом у сфері медицини прибула делегація із Киргизстану

 Її учасники дізнавалися про роботу громадських організацій в розрізі охорони здоров'я, запросили їх й ознайомитися з особливостями профілактики ряду захворювань на Полтавщині. Раніше українська делегація вже відвідала республіку Киргизстан.

Полтава – місто, прогресивне за кількістю неурядових центрів, що надають консультативну допомогу населенню та тісно співпрацюють з медичними установами. Саме це стало причиною приїзду до міста делегації з Киргизстану. Основна мета візиту – дізнатися більше про роботу таких центрів в Україні та перейняти досвід.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Ми ділимось своїм досвідом в реформах медицини, й в першу чергу – як залучаються негромадські організації до роботи в медичній сфері, соціальній сфері. Тобто, по закупці, скажімо так, медичних послуг та соціальних.

Представники державної влади та місцевого самоврядування республіки Киргизстан високо оцінили практики системи охорони здоров’я та соціального захисту Полтавщини та досягнення у реформуванні

медичної галузі. Для кращого вивчення досвіду гості побували і в Києві.

Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

- Ми хочемо, в першу чергу, поділитися тим, як може співпрацювати громадський сектор та заклади охорони здоров'я, місцева влада у вирішенні соціальних проблем. Ми показуємо, як працюють сервіси, соціальний гуртожиток, кризовий центр для жінок, які опинились в складних життєвих обставинах. Цим досвідом ми ділимось і хочемо, щоб ці напрацювання були застосовані в інших країнах.

У Полтаві гостям показали соціальні гуртожитки, поділилися довідом співпраці з міською владою.

Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

- Полтавська область завжди вирізнялася тим, що була лідером в інноваціях, і ми підтримуємо громадські організації, підтримуємо ці ініціативи, долучаємося як партнери, які готові брати на себе відповідальність і допомагати технічно цьому процесу. І навчанням фахівців, і технічною допомогою медичним закладам.

За словами гостей, найбільше їх цікавив сектор профілактики серед населення вірусу імунодефіциту. Показовою для гостей стала і підтримка міською владою програми, покликаної запобігати захворюванню. Адже у Киргизстані такі проекти підтримуються виключно за кошти інвесторів.

Улан Турсунбаєв, директор громадського об'єднання «Улугман даргер»

- Без цих програм не має сенсу боротьба з трьома захворюваннями. Досвід Полтави нам дуже корисний, тому така розширена делегація до вас приїхала. І ми для себе взяли дуже багато.

Стрічка новин