25 років на сцені відзначив український гурт «Онейроїд»

На свій День народження музиканти підготували для полтавців майже шестигодинну музичну програму за участю гуртів з усієї України

«Онейроїд» – альтернативний гурт, створений у Полтаві у 1992 році за ініціативи двох студентів-медиків – Андрія Боркунова та Анатолія Воліка. Пісні – російською мовою, за мотивами російського року, та не надто важкі мелодії. Не вмієш добре грати – грай панк, і зараз жартома говорить засновник гурту Андрій Боркунов.

Андрій Боркунов, засновник і соліст гурту «Онейроїд»

- «Онейроїду» майже стільки ж, скільки і Україні. І як жителі України змінювалися, їх сприйняття саме свого самосприйняття як нації, як народу. Тобто, спочатку, у 92-му році, коли ми починали усю цю творчість музичну, це був все ж один музичний простір. Що пітерці, що кияни, що москвичі, що сіверяни – це був єдиний музичний простір. Тому, звісно, уся наша музика того періоду була схожа на музику «Гражданской Обороны» чи «Аукциона».

З часом колектив змінювався, і сьогодні своє 25-річчя відзначає дорослий, сформований гурт. За час існування, говорять учасники, змінилося понад 100 музикантів, але любов до альтернативної музики нікуди не поділася. Анатолій Волік, як і раніше, пише тексти для гурту, а Андрій Боркунов досі не випускає з рук гітари. Українською мовою свої пісні «Онейроїд» вперше виконав на фестивалі «Червона Рута» у 1995 році.

гурт «Ордер на арешт», гості свята

- Що приваблює в групі – це тяга до експерименту. Це ламання якихось кліше не лише у мистецтві, а й власне в соціумі, якихось стереотипів, пов'язаних з мистецтвом, зі сприйняттям навколишньої дійсності.

На святкування свого ювілею гурт запросив не лише слухачів, а й колег по сцені. Майже шість годин поспіль у залі одного з клубів міста виконували свої пісні та кавери на роботи винуватців свята полтавські виконавці та гурти майже з усієї України.

Олена, шанувальниця гурту «Онейроїд»

- Ми – шанувальники гурту «Онейроїд» уже з багаторічним досвідом, і, звичайно, ми із задоволенням прийшли на їх ювілейний концерт. Ми вітаємо гурт «Онейроїд», дуже любимо їх творчість і бажаємо їм успіху, надалі – нових пісень, нових гарних альбомів і нових друзів.

На честь Дня народження «Онейроїд» не лише влаштував великий концерт, а й презентував новий альбом. Крім нього, до виходу готується ще один під назвою «Постправда». Після святкування у рідному місті, говорять музиканти, планують влаштувати тур Україною.

Стрічка новин