За півроку "безвізом" скористалися 355 тисяч українців - ДПСУ

За півроку "безвізом" скористалися 355 тисяч українців - ДПСУ

За умовами безвізового режиму до Євросоюзу з'їздили уже 355 тисяч громадян України, повідомляють у Державній прикордонній службі.

За умовами безвізового режиму з ЄС з 11 червня кордон перетнули 355 тисяч громадян України. Про це повідомила Державна прикордонна служба України (ДПСУ) в понеділок, 11 грудня. Зазначається, що понад 128 тисяч осіб подорожували авіаційним транспортом, 227 тисяч - автомобілями і потягами. Найбільше українців перетинали кордон з Польщею й Румунією - майже 90 тисяч і 65 тисяч людей відповідно.

Відвідування українцями Європейського Союзу загалом зросло на 15 відсотків з дня набуття чинності безвізовим режимом, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2016 року. Про це повідомило представництво ЄС в Україні в понеділок, 11 грудня. "Українці близько 11 мільйонів разів перетнули кордон із країнами Євросоюзу від дня набрання чинності безвізовим режимом між Україною та ЄС. Це на 15 відсотків більше порівяно з аналогічним періодом 2016 року.

За даними ДПСУ, українці більше 2,5 мільйона разів в'їхали в країни ЄС з біометричними паспортами. Багато людей, хоч і мали біометричні паспорти, але подорожували з раніше виданими довгостроковими візами. 7,7 мільйона українців виїхали до країн Євросоюзу за візами в закордонних паспортах старого зразка, повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

У ДПСУ нагадують, що в рамках підготовки до "безвізу" оснастили біометричним обладнанням 157 пунктів пропуску, зокрема 97 - засобами контролю за відбитками пальців. Нині система біометричного контролю функціонує в усіх авіаційних, міжнародних і міждержавних пунктах пропуску на кордоні з країнами ЄС.

Стрічка новин