Новорічний настрій вже можна купити

Коштує він – мінімум 36 гривень. Але це – без накруток, від безпосереднього виробника. Тобто, від лісівників. І вони вже продали більшість новорічних красунь. Хоча точки продажу ялинок, наприклад, у Полтаві ще тільки з'являються.

Вони починають готуватись до Нового року раніше за інших – ще на початку листопада. І зараз полтавські лісівники продають ялинки.

Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавське лісове господарство»

- Було встановлено план у розмірі 12 тисяч штук. І сьогодні вже реалізовано близько 9 з половиною тисяч ялинок. Від цієї реалізації лісгоспом отримано доходів близько 200 тисяч гривень. В наших лісництвах: 36 гривень і вище. Це ялинка метрова. Найбільша ялинка – 120 гривень. Це вже триметрова. Ціни йдуть від розмірів.

Вже закупили ялинки оптові споживачі, тобто, підприємці. Для продажу. Полтавці за головним символом Новорічних свят, кажуть у лісгоспі, вирушають, як правило, після 15 грудня.

Але справжній ялинковий ярмарок вже працює ось тут – біля самого Полтавського лісгоспу, що у Копилах. Купити зелену красуню можна і в  Котелевському та Чутівському районах. З 15 числа обіцяють привезти ялинки від лісівників і продавати їх у самій Полтаві, біля «Лтави». 

Щоб впевнитись, що ваша ялинка не крадена, 5 років лісівники маркують їх бірками. 

Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавське лісове господарство»

- Можуть буть біленькі, можуть буть жовтенькі, можуть буть наклейки спеціальні. Вони мають штрих-код, номер. Всі ці ялинки, які у нас заготовлені і реалізуються населенню, у нас бірковані. Як дізнатись, що ця ялинка заготовлена легально? Найбільш оптимальний варіант – зайти в інтернет на сайт forest.com, і на вкладці «Перевірка деревини» показується, де ця ялинка заготовлена.

І нагадують: за незаконно зрубану ялинку, а отже – отриману у браконьєрський спосіб, загрожує сумарне покарання. 85 гривень – за сам факт правопорушення, плюс – за заподіяні збитки державі обраховують у 400 гривень за одне дерево. 

І про що розкажуть самі ялинки. Якщо ви бачите дерева з піджовклими голками, значить, їх не зовсім правильно зберігали. Наприклад, спочатку – у підвалі, а потім винесли на світло чи у тепло. Від того вони і змінили колір. А ще можна порахувати вік ялинки: гілки ростуть своєрідними поверхами. До кількості поверхів додайте ще два роки – за стільки і виріс ваш новорічний атрибут.

Стрічка новин