У Полтаві вже відзначили Міжнародний день захисту тварин

Він – 10 грудня, та в останній робочий день тижня його відзначили в Полтавській обласній бібліотеці. Тут – флешмоб, виставка малюнків та бесіда з дітьми на тему «Ми відповідаємо за тих, кого приручили». Основною метою заходу організатори називають привернення уваги до проблем безпритульних тварин.

Сьогодні в Полтавській обласній бібліотеці – учні четвертих та п'ятих класів. Тут на них чекає незвичайний флешмоб, танцювально-музична композиція, присвячена темі тварин. Захід приурочили до Дня захисту тварин, який світ відзначає 10 грудня.

Тетяна Зеленська, директор Полтавської обласної бібліотеки ім.Котляревського

- У бібліотеці працює центр Європейської інформації, і за його ініціативи спільно з керівниками шкіл області було організовано таке свято. Цей центр в нас працює вже не перший рік, і він проводить роботу по підтримці європейських цінностей.

Підготовка до свята тривала недовго. Окрім танців та співів, діти шкіл міста підготували виставку картин на тему «Ми відповідальні за тих, кого приручили». Для учасників заходу – це не просто слова, майже кожен з них має тварин вдома та допомагає тим, у кого ще немає господаря.

Анастасія Лугова, учасниця флешмобу

- Я знаю, що в цей день зазвичай збирається багато людей, щоб підтримати тварин, які ходять на вулиці, тому що вони одні, їм нічого їсти, і у них немає господарів, тому їм потрібно допомагати. Навіть якщо не можеш забрати їх додому, треба їм все-рівно якось підкладати корму, води підливати.

Цього дня організатори заходу доклали усіх сил, щоб донести полтавцям меседж про допомогу безпритульним тваринам. А тим, у кого вдома вже є улюбленець, нагадали про відповідальність.

Майя Матвєєва, голова наглядової ради ПОБО ЦЗЖП «Юний Європеєць»

- Звісно, ті діти, які брали участь в усіх цих заходах, до цього ще був місячник доброти, коли діти привозили у пункт перетримки корм, іграшки, теплі речі, будували годівнички, забирали додому тварин. Я впевнена, що ці діти ніколи не будуть жорстокими.

Загалом, кажуть ініціатори таких заходів, останні допомагають зробити світ кращим. Так за минулий рік силами волонтерів та небайдужих до тварин було встановлено банер із закликом поважати права тварин, стерилізовано понад 500 безпритульних собак та котів. Основним досягненням є те, що кожного дня тваринам знаходять нових люблячих господарів.

Юлія Явір, представниця ПОБО ЦЗЖП «Юний Європеєць»

- Завдяки благодійним концертам було зібрано кошти, що були витрачені на лікування безпритульних тварин, на стерилізацію тварин ще до прийняття міської програми по зниженню популяції.

Стрічка новин