Стіни зали музею Короленка вкрили квітами

Тут свою виставку декоративного розпису представила Ганна Матвієнко з Семенівки

Ганна Матвієнко декоративним мистецтвом займається понад 20 років. Її виставкова діяльність розпочалася ще у 1994-му, і яка за рахунком експозиція відкрилася цього разу – мисткиня вже й не згадає. Художниця встигла спробувати себе у багатьох стилях, проте до душі їй припали саме квіткові мотиви. 

Віктор Бондар, живописець

- Незвична форма – це перше, що мене вразило. Тому що скільки у нас, на Полтавщині, є карлівський розпис, який десь приблизно перекликається з петриківським, та і взагалі по Україні воно десь приблизно одне від одного далеко не відходить, а в неї таке своєрідне, тобто, це її лице. Вона має своє обличчя.

Натхнення Ганна Матвієнко шукає у природи. Художниця говорить: живучи у такому квітучому краю, як Полтавщина, важко залишатися байдужим. Незважаючи на популярність та поширеність серед митців квіткових мотивів, «почерк» цієї майстрині дуже легко впізнати. На картинах немає реальних квітів, лише такі, якими їх бачить художниця.

Ганна Матвієнко, художниця, автор виставки

- Насправді це роботи, що були розпочаті ще 5 років тому, але не закінчені. Тому що я не працюю над однією роботою, я працюю над цілою серією робіт. І потім так сталися обставини, що я не мала часу, не було такої можливості працювати. І ось я до них повернулася, і, можна сказати, довела їх до логічного завершення.

На відкриття виставки завітали і колеги мисткині. 

Олексій Петренко, колекціонер

- Ось ці всі квіти, вони ж не прості. Тут квіти є казкові, в основному квіти – не просто там жоржина, чи просто троянда, чи просто ромашка, а всі квіти трохи схожі на справжні. А насправді – це художниця, це така її уява, це так вона їх собі уявляє. Це квіти її.

У майбутньому, говорить художниця, вона планує відкрити для себе новий вид живопису – написання масляними фарбами.

Стрічка новин