Поки готуються списки виборців, політичні партії та блоки формують свої виборчі списки кандидатів у депутати

Участь у роботі міжпартійного з’їзду Блоку «Наша Україна - Народна Самооборона» взяв і Президент України Віктор Ющенко. Делегати затвердили передвиборчу програму блоку.

На міжпартійний з’їзд Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» приїхали 371 делегат з усіх регіонів країни. Проте найголовнішим гостем був Президент України Віктор Ющенко. Він розкритикував діючий уряд за подорожчання комунальних тарифів та цін на продовольчі товари, за аварії на залізничних шляхах країни, слабке фінансування медичної сфери, зокрема, програми боротьби з туберкульозом, непрозору приватизацію та зниження темпів зростання заробітної плати бюджетникам. Найбільший акцент глава держави зробив на скасуванні депутатської недоторканності.

Формування коаліції у Верховній Раді 5-го скликання гарант Конституції назвав заколотом окремих політичних сил з метою правити без обмежень, і наголосив, що 30 вересня у народу є шанс все виправити і почати будувати нову, демократичну державу за європейськими стандартами. На з’їзді обрали політраду блоку, куди увійшли 9 лідерів партій, які сформували Блок, її головою став В’ячеслав Кириленко. Також було затверджено партійні списки кандидатів у депутати від «Нашої України - Народної Самоборони». Першим номером став Юрій Луценко, потім йдуть В’ячеслав Кириленко, Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук. В’ячеслав Кириленко наголосив на тому, що ніякої консолідації з партіями від теперешньої коаліції у новому парламенті не буде, заявив він. Натомість одразу після виборів Блок утворить нову єдину партію, яка буде пліч-о-пліч йти з блоком Юлії Тимошенко. Кириленко також заявив про необхідність ліквідувати депутатські привілеї (безкоштовні квартири та авіаперельоти, відпочинок та лікування в елітних закладах), величезні пенсії нардепів та міністрів.

Перший номер виборчого списку Блоку Юрій Луценко наголосив на важливості майбутнього політичного вибору народу. За його словами, на цих виборах боротьба точитиметься не між лівими та правими, як раніше, а між двома шляхами розвитку країни. Юрій Луценко вважає, що Президенту для проведення політики демократизації та євроінтеграції держави потрібна надійна опора у парламенті, якою і стане Блок «Наша Україна - Народна Самоборона».

Стрічка новин