Майже 30 років у професії коваля

Мова – про полтавського майстра ковальського мистецтва Анатолія Фіктянова. За фахом юрист, але працює з металом. Особливість його робіт – це поєднання історизму та мінімалізму, а головне – вишукана естетика. Дверні ручки, сокири, різні елементи обладунків, скрині та багато іншого, все це – у виставковій залі Краєзнавчого музею.

Виставка ковальських виробів Анатолія Фіктянова зібрала більше 80 робіт. У професії коваля чоловік майже 30 років, хоча за освітою – юрист. Анатолій Фіктянов вважає: ковальство – це повернення до історичних витоків. У своїй роботі використовує різні матеріали, серед яких: залізо, сталь та латунь. 

Марія Пісцова, завідуюча етнографічним відділом у Краєзнавчому музеї

- У цьому залі представлено більше 80 авторських робіт: це і побутові речі, зокрема, дверні ручки, підсвічники. Також історична реконструкція військових обладунків, сувенірні зразки зброї, наконечники стріл, яких налічується 32 одиниці.

Завідуюча етнографічним відділом Марія Пісцова говорить: чоловік за ковальським ремеслом спостерігав ще з дитинства. Його дідусь мав дві професії: коваля та столяра-червонодеревника. 

Марія Пісцова, завідуюча етнографічним відділом у Краєзнавчому музеї

- Загалом ковальство відоме з давніх-давен. Зараз новий розвиток і промисел цього мистецтва. Анатолій Фіктянов, він працює в техніці просічного металу.

Технологія виготовлення елементів з просічного металу нескладна, але вимагає копіткої праці. Найчастіше цей елемент використовується при оздобленні побутових предметів: скринь, замків та холодної зброї. 

Виставка триватиме до 26 грудня.

Стрічка новин