Живете у багатоповерхівці? Пильнуйте за підвалами і технічним поверхом!

Полтавські надзвичайники попереджають: ці місця взимку стають особливо небезпечними. Причому, для всіх мешканців багатоквартирних будинків. Навіть, якщо туди не навідуєтесь. Фахівці кажуть, у першу чергу вони загрожують пожежами.

Захаращені підвали та горища можуть стати епіцентром масштабної пожежі, попереджають полтавські рятувальники. Приміщення, де українці зазвичай зберігають непотрібне майно, – потенційно небезпечні. Тим паче, взимку. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю ГУ ДСНС

- З початку року на території області у підвальних приміщеннях виникло 25 пожеж. Останні такі випадки коли були, то розводили багаття і виникало сильне задимлення. Рятувальникам довелось евакуйовувати населення. Люди не могли самостійно покинути приміщення.

Полтавські рятувальники оглядають стан підвальних приміщень і технічних поверхів у житлових багатоповерхівках. Такий рейд нині проводять на території Подільського району Полтави фахівці 3-ої Державної пожежно-рятувальної частини разом із працівниками «ЖЕО-2». Останні закликають і самих мешканців бути пильними. 

Володимир Плужник, майстер техобслуговування дільниці №5 КП «ЖЕО-2» 

- З настанням холодів люди без постійного місця проживання вдираються в підвали, зривають замки з вхідних дверей. Розводять багаття. Ми разом з рятувальниками проводимо рейди, виявляємо цих людей, вживаємо заходів. Але ж через день-два це все повторюється.

Щоб запобігти виникненню подібних ситуацій, фахівці Служби порятунку «101» проводять профілактичні бесіди з мешканцями багатоповерхівок. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю ГУ ДСНС

- Застерегти, щоб постійно тримали підвали зачиненими, слідкували за цим, і щоб не захаращували великою кількістю горючого матеріалу.

А також нагадують основні правила протипожежної безпеки у побуті, пояснюють, як діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації і роздають пам'ятки.

Стрічка новин