В Україні запровадили кримінальну відповідальність за домашнє насильство

В Україні запровадили кримінальну відповідальність за домашнє насильство

Кримінальний кодекс України тепер містить статтю про домашнє насильство. Також народні депутати передбачили кримінальну відповідальність за примушування до шлюбу

Верховна Рада України в середу, 6 грудня, запровадила кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Як повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна", за відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законів у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству" в другому читанні та в цілому проголосував 241 народний депутат.

Як зазначено в пояснювальній записці, цей законопроект імплементує положення Стамбульської конвенції. При цьому саму конвенцію Верховна Рада ще не ратифікувала. Ухваленим законом до кримінального кодексу України вводиться стаття про домашнє насильство, яка передбачає такі види покарання - громадські роботи від 150 до 240 годин, арешт до шести місяців, обмеження волі терміном до п’яти років або позбавлення волі терміном до двох років.

Також народні депутати передбачили кримінальну відповідальність за примушування до шлюбу або до продовження примусово укладеного шлюбу, за примусове співжиття, примусовий шлюб з метою переміщення людини до іншої країни. За такі діяння передбачається покарання у вигляді арешту до шести місяців, обмеження або позбавлення волі терміном до трьох років.

У документі також прописані обмежувальні заходи, які можуть застосовуватися стосовно того, хто вчинив домашнє насильство, з метою захисту постраждалої сторони. Це може бути заборона перебувати в місці спільного проживання, обмеження спілкування з дитиною, заборона наближатися до постраждалого на визначену відстань, заборона телефонних розмов, а також направлення порушника для проходження програми для кривдників.

Стрічка новин