11 тисяч чоловік із Полтавської області – учасники бойових дій

Майже 200 з них загинуло в зоні АТО. Сьогодні – День Збройних сил України, а імена загиблих героїв не залишаються без уваги. Їх батьки, дружини та діти цього дня у театрі імені Гоголя отримували нагороди – ордени 3 ступеня «За мужність». Крім привітань та святкового концерту тут підготували й тематичну виставку фотографій.

До Дня Збройних сил України у приміщенні театру імені Гоголя відкрилася тематична виставка фотографій кореспондента Анни Чапали та військового журналіста Володимира Лазарєва. Останній говорить: представлені фото об'єднують його дві ротації: на Донеччину і Луганщину за 2015-2017 роки. Виставка умовно поділена на дві частини та відображає людські долі, настрої та емоції.

Володимир Лазарєв, регіональний кореспондент ЦДО «Народна армія»

- Коли ми кажемо «обличчя війни» – завше приходить така думка, що це смерть. Але обличчя війни пов'язане не лише з втратами, кров'ю. Але у мене тут відображені світлі образи наших захисників і звичайних людей, громадян, захисників України.

Володимир Лазарєв вважає, що на особливу увагу заслуговує світлина капітана Олександра Нестеренка – командира розвідувального підрозділу, який підірвався на міні, рятуючи життя своїх підлеглих.

Володимир Лазарєв, регіональний кореспондент ЦДО «Народна армія»

- Але доля склалася так, що він не тільки залишився живий, а, втративши ногу, протягом знаходження у шпиталі написав рапорти Президенту і Міністру оборони України, і залишився служити в армії. І коли йому вручали нагороду «Орден Богдана Хмельницького» ІІ ступеня, я був здивований, оскільки не знав його долі, адже він шкутильгає.

Анна Чапала – фотограф, і це – не лише її професія, а й хобі. Дівчина зізнається: фотографій багато, але ця – особлива. На фото – медсестра, яка врятувала не одне життя бійців.

Анна Чапала, фотокореспондент ОКІА «Новини Полтавщини»

- На цій фото – Людмила Ясененко – медик 58 бригади 16 батальйону і мій добрий друг. Тому вона мені дуже важлива, ця фотографія. Вона зроблена в Авдіївці в 16 році.

Геннадій Павелко майже 30 років працює в школі і викладає предмет «Захист Вітчизни». Місія чоловіка – з молоді та школярів виховати патріотів.

Геннадій Павелко, вчитель предмету «Захист Вітчизни»

- Я вважаю, що дійсно престиж Збройних сил України, престиж викладання цього предмету зараз на певному рівні, але все-таки є проблеми, є час, є місце для того, щоб удосконалювати систему викладання предмету «Захист Вітчизни».

Курсант Євгеній Таран служить за контрактом. Чоловік вважає, що Збройні сили України – це могутня система. 

Євгеній Таран, курсант 179 ОНТЦ

- А зараз це могутня система, вона за кілька років набрала такого темпу, і вже можна сказати, ми – найсильніші на планеті.

Не забули цього дня і про нагороди. Традиційно це були грамоти, подяки та нагрудні знаки. А родини загиблих в зоні АТО солдатів отримали ордени 3 ступеня «За мужність». Вітав військовослужбовців і військовий оркестр. А упродовж всього концерту зі сцени лунали патріотичні пісні про Україну.

Стрічка новин