Побачити все і ще швидше врятувати: у Полтаві провели перші операції системою останнього покоління

Медичне обладнання закупили за гроші, які дав Світовий банк. Сума – просто нереальна для обласного бюджету – 20 мільйонів гривень. За власний мільйон полтавці оснастили нову операційну і цього тижня вже успішно прооперували перших хворих з гострим інфарктом. А ще, зазначають лікарі, апарат має надзвичайно чітке зображення та захищає їх самих.

Купили на міжнародних торгах за 20 мільйонів гривень, які дав Світовий банк реконструкції та розвитку. І вже у Полтаві оперують за допомогою агіографічної системи 2017 року випуску. Вона завантажується за 2 хвилини. А на цих моніторах відображається одразу все, що тільки можливо: від електрокардіограми до тиску в самій коронарній артерії.

Руслан Сакевич, завідуючий відділенням інтервенційної радіології ПОКЛ

- Операція сама відображається на цьому моніторі. Тобто, все, що робить хірург, включаючи рентген. І на цьому моніторі висвічується хід операції. Тут – запам'ятовування автоматичне останнього: коли лікар прибирає ногу з педалі, останнє зображення переходить на цей екран. І можна порівнювати: що було і що стало. А це вже монітор керування самою системою.

В обласній лікарні, у відділенні інтервенційної радіології, займаються враженими судинами і всіма захворюваннями, що з цим пов'язані. Наприклад, рятують від гострого інфаркту. За добу мають мінімум 5-6, а можливо, і 10-12 операцій. І вдень, і вночі. Що швидше на операційний стіл потрапить хворий – то більше шансів вижити.

Євгеній у вівторок встиг прооперувати в новій операційній за новим апаратом. Говорить, принцип роботи ангіографа знайомий, бо за подібним працювали. Але порівнювати зношене та застаріле, хай і на небагато років, з найновішим – і не варто. Тим паче, у такій тонкій справі. 

Євгеній Ханенко, лікар-кардіохірург відділення інтервенційної радіології ПОКЛ

- Набагато чіткіше зображення, можна виконувати більший об'єм маніпуляцій і різноманіття процедур. І на більш точній техніці. Цілий день ми на ньому вчора оперували вперше і побачили, що в десятки раз зменшилось навантаження променеве і на пацієнта, і на персонал. 

Ось такі нескладні і зручні деталі дають захист лікарям від радіації, аби вони самі не отримали потім онкологію.

Хірург показує захисні деталі: «Це ось те скло, що не пропускає хвилі. Я його можу поставити так, як мені зручно, і за ним стати»...

Адже сама потужність системи настільки висока, що дає новий рівень кардіодопомоги. 

Євгеній Ханенко, лікар-кардіохірург відділення інтервенційної радіології ПОКЛ

- У нас пацієнти дуже часто досить повні. Бо ішемічна хвороба серця – це ураження людей з діабетом, у схильних до повноти. І якщо ангіограф не досить потужний, то дуже погано видно, що у таких пацієнтів в судинах. Бо рентгенівський промінь просто не може «пройти» крізь них. Тому треба посилювати навантаження. А цей апарат навіть на найменших налаштуваннях бачить те, що минулий – на найвищих налаштуваннях.

Програмне забезпечення апаратури – теж найновіше. До агіографу додається і 3 роки гарантії. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Це реалізація програми Світового банку, який ми сьогодні реалізуємо, – по боротьбі з серцево-судинними захворюваннями. Але дякувати розумінню влади. Бо є одна складова – обладнання, а треба зробити приміщення і виділити ресурси.

Область, у свою чергу, виділила 1 мільйон на відбудову нової операційної для цього обладнання. Губернатор говорить, що таким чином влада бере курс на повну модернізацію медицини.

Стрічка новин