У двох полтавських громадах допоможуть зробити водопостачання

Беруться допомогти із цим експерти швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Вони хочуть, аби послуги стали доступними жителям малих міст і сіл. Відповідно, представники партнерського проекту підписали з обласною владою та представниками об'єднаних територіальних громад меморандум. Це, кажуть, вже буде четверта фаза співпраці.

Їх називають одними з найуспішніших в Україні. Полтавські об'єднані громади активно готують проекти самі і погоджуються співпрацювати. Одні з таких партнерів – фахівці швейцарсько-українського проекту DESPRO. Вони знову в Полтаві, і не без задоволення відзначають: у  регіоні їм вдалося продемонструвати всі свої можливості.

Оксана Гарнець, керівник проекту DESPRO в Україні

- Тут і сільське водопостачання, і робота з малими містами, і робота з ОТГ, і робота з твердими побутовими відходами. Тобто, всі аспекти, крім водовідведення, фактично тут представлені. І за ті роки, що ми співпрацювали, ми наробили з вами проектів на 19 мільйонів гривень. 11 – ваших, 8 – наших.

Обласна влада теж дає поштовх громадам розвиватись, створюючи конкурси проектів. Про нові плани розповідають партнерам. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- На наступний рік буде безпрецидентна сума закладена – майже 18 мільйонів гривень на конкурси територіальних громад. І буде вибрано новий вектор, будуть прибрані складові – утеплення вікон чи покрівлі... Це те, що повинно бути само собою. Це те, чим повинні займатися територіальні громади апріорі. Ми вводимо нові напрямки – інноваційні. Ті ж самі ІТ-продукти для місцевого самоврядування.

Експерти DESPRO нині – з новою пропозицією для двох обраних за конкурсом полтавських об'єднаних громад – Пирятинської та Омельницької. За них пропонують взятися комплексно і допомогти із розвитком: забезпечити навчання та фінансування на інфраструктуру з комунікаціями. Зокрема, щоб дати людям у селах воду. 

Вячеслав Сороковський, експерт проекту

- Сфера водопостачання не дуже поширена. Нам також цікаво з вами разом буде попрацювати, щоб подивитися, що запропонувати, яку модель запропонувати і в Полтавській області, і не тільки. Тематика доступу до джерел якісної води стосується багатьох регіонів.

У Пирятинській громаді кажуть: і самі вже почали над цим працювати, бо якісна вода – проблема для багатьох.

Олексій Рябокінь, голова Пирятинської об'єднаної територіальної громади

- Ми заключили такий невеличкий міні-гранд по водопостачанню в селах. Буквально сотий договір Мінрегіону. Якраз він підтримується і вашою програмою, бо ми хочемо працювать не лише на себе, а й на ті громади, з якими ми заключили договір. Бо об'єктивно, 3 кілометри до траси Гребінківської, 10 кілометрів – до Дейманівки – це все-одно наші села в майбутньому. 

Експерти обіцяють, що ці дві громади стануть показовими для інших, і не лише в області. І підкреслюють, що мають добрі надії на полтавців як на лідерів реалізації різних проектів в Україні.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Ми сьогодні чітко розуміємо, як і що потрібно людям на місцях для того, аби життя було якісним. І ті програмні речі, які повинні надавати органи місцевого самоврядування, повинні мати місце. І ця співпраця дає можливість сьогодні реалізувати таким прогресивним головам об'єднаних громад.

Відповідно, полтавці підписали меморандум про співпрацю з представниками DESPRO. Перший такий уклали ще в 2014 році.

Стрічка новин