«За покликом серця» – музейний проект, створений тими, ким керує серце

Вони – різного віку та статі, різних професій та інтересів, але всіх їх об'єднує одне – бажання допомагати, бо вони – волонтери. До Міжнародного дня волонтера Полтавський музей авіації та космонавтики спільно з Полтавським Батальйоном Небайдужих презентує новий музейний проект. 

Повна зала гостей, вдячні погляди та сором'язливо відведені очі тих, завдяки кому зроблено велику кількість важливих справ. У музеї космонавтики та авіації із професійним святом вітають тих, чия зарплатня вимірюється вдячністю та посмішками, – волонтерів.

Наталія Святцева, Заслужений журналіст України, волонтер

- Справа в тому, що волонтер – це людина, яка має особливі наміри просто безоглядно витрачати свій особистий ресурс, життєвий, економічний, соціальний, фінансовий ресурс просто так. Витрачати його для потреб інших людей і все.

Вони плетуть маскувальні сітки, в'яжуть шкарпетки та шапки, готують сухі борщі на власних кухнях та збирають кошти на ліки. А ще ці люди ризикують своїм життям, кожного разу приїжджаючи до зони АТО, до солдатів, які чекають на їх допомогу. А сьогодні більшості добровільних помічників незвично стояти перед камерами та розповідати про свої вчинки, вони звикли залишатися у тіні своїх справ.

Сергій Лукашов, волонтер

- Був повний бус вантажу, і коли ми приїхали туди, тоді був обстріл, ми декілька разів ховалися в бліндаж. Ну якось все було нормально.

Основною метою заходу організатори називають популяризацію волонтерського руху серед молоді. Волонтери говорять: мріють виховати у молодого покоління небайдужість, бажання допомагати, рятувати та приходити на поміч тим, кому це необхідно.

Тетяна Сигіда, волонтер

- Не можна сказати, що ця робота у нас безкоштовна, тому що ми щодня отримуємо нагороду. Ми щодня торкаємося до добра, яке передають нам люди з усіх куточків нашої України, з-за кордону. Ми щодня зустрічаємо прекрасних, чудових, надзвичайних людей, і ми стаємо з ними друзями.

Волонтери передали до музею експонати, привезені ними із зони АТО. Тут же, у залі музею авіації та космонавтики, розгорнулася фотовиставка та демонстрація відеоматеріалів, присвячені подіям на Сході та волонтерському руху в Полтаві.

Стрічка новин