Ремонт на 60 тисяч, а потім – виселення

Мати-одиначку з новонародженою дитиною виселяють із службового житла. Три роки тому вона отримала ордер на квартиру, облаштувала її, а з часом з'ясувалось, що їй неправомірно видали документи на нову оселю. Бо в той момент, коли вона в'їжджала, на цю квартиру претендували колишні мешканці. Претендували та судилися. Зараз, посеред зими, з двома дітьми на руках вона змушена виїхати кудись.

- Ця квартира належить Збройним силам, Міністерство оборони України.

До цієї квартири молода жінка разом з донькою заселилася 3 роки тому.

Ірина Яременко, мати-одиначка

- Командування знало, що дуже складно винаймати квартиру. І вони запропонували цю квартиру. Сказали, що вона відсуджена, буде звільнятися через виконавчу службу. Я, звичайно, схопилася, погодилася одразу, не роздумуючи.

Не орендована, не куплена, а службова. Цю квартиру на Комарницького, 5 Ірина отримала, бо працює у Збройних силах України, в одній з частин – діловодом. Жінка одержала ордер на житло, зробила ремонт на 60 тисяч гривень. Але зараз її виганяють.

Ірина Яременко, мати-одиначка

- Мені неправомірно видали ордер, неправомірно мене сюди заселили. І все документи, всі протоколи, які було підписано, все анулювали. Мене з дитиною повинні виселити до моєї військової частини. Але в моїй військовій частині немає жодного приміщення для проживання.

Справа в тому, що раніше тут мешкала інша людина. Сусіди говорять, то був чоловік: він пиячив і не платив.

Надія Білинська, сусідка Ірина Яременко

- Довгий час він водив до себе друзів, пиячив, ми викликали поліцію. За несплату йому відрізали гарячу воду. І він самовільно зробив газову колонку. Ми це побачили, коли вже його виселили.

Бути виселеним – таке рішення не влаштувало колишнього мешканця. І він почав зворотній судовий процес проти КЕЧу, організації, що колись дала йому ордер на цю квартиру. Суд він виграв.

Катерина Залєвська, журналіст

- Знайти контакти іншої сторони конфлікту нам не вдалось, однак адресу ми з'ясували. Саме в цьому будинку проживає позивач, займає одну з квартир.

В документах йдеться, що тут зареєстрований пан Генадій Волошин. Однак, сусіди про нього нічого не знають.  

- Там жінка проживає у 102 кімнаті?

- Так, Пугачова.

- А чоловіка там немає?

- Ні, вже покійний.

Вселяти, виселяти, роздавати ордери – цим займається квартирно-експлуатаційне відділення. Головний там В'ячеслав Камзист. На вході біля об'єкту журналістів зустрів охоронець й повідомив: «Начальник у відрядженні».

- А як би контакти пана В'ячеслава отримати, щоб вже на завтра домовитися про зустріч?!

- Зараз я вам нам номер телефону.

За телефоном коментар ми теж не отримали, про зустріч не домовились. Щоразу у приймальні секретар повідомляла: начальник то на засіданні, то на лікарняному. А от у виконавчій службі поговорити погодились.

Віталій Коноз, державний виконавець

- У зв'язку з тим, що виявлені обставини, які перешкоджають виконанню... а саме, реєстрація особи (третьої), яка не прописана в рішенні суду... у зв'язку з цим виконавець звернувся до суду й чекає роз'яснення, як діяти в цій ситуації.

Простіше кажучи, новонароджена дитина Ірини Яременко, яка також зареєстрована у квартирі, відстрочила виселення. Бо в рішенні суду, що отримали виконавці, було зазначено тільки 2 особи. Та хоч строки виконання рішення не визначені, жінку з двома дітьми все ж виселять. Це – питання часу, додають у виконавчій службі.

Стрічка новин