Від 8 до 82: у Полтаві відзначили найактивніших волонтерів

Кажуть, їх вік настільки різний, а сам рух так розрісся за останні роки, що практично неможливо вибрати кращих із кращих. Тому конкурсантів розділяють на дві групи: у першій – школярі, у другій – студенти, пенсіонери і представники різних організацій. Таким чином увосьме відбувається міський конкурс «Волонтер року».

Людмила – невтомна бабуся і командир. Це попри те, що працює в бібліотеці-філіалі у мікрорайоні Половки. Спочатку активісти-колеги були волонтерами загальної бібліотечної мережі, а цьогоріч відділились.

Людмила Заливча, командир загону «Невтомні бабусі»

- Ми відкрили пункт по плетінню маскувальних сіток. І вирішили: варті того, аби нас називали загоном. Сіток ми наплели 50. Це 750 квадратних метрів.

Допомагають дуже багатьом волонтерам та організаціям, які, у свою чергу, мають змогу відвозити цю допомогу на Схід. У загоні – 20 людей поважного віку. І займаються, коли дозволяє здоров'я, не тільки сітками.

Людмила Заливча, командир загону «Невтомні бабусі»

- Ми шарфики шиємо, килимки в'яжемо, шкарпетки, спідню білизну. Зараз постало питання, якщо дістанемо тканину – шитимемо маскувальні костюми.

А це – одні з наймолодших волонтерів. 

Ярослава Гудзь, волонтер 9 класу ліцею №1

- Переважно ми влаштовуємо свята, концерти. У нас дуже творчий клас, багато артистів, ми малюємо малюнки, пишемо вірші, збираємо на різних акціях подаруночки. Ми дуже багато уваги приділяємо саме онкохворим і воїнам. 

20 волонтерських загонів. Стільки цьогоріч вирішили податися на восьмий міський конкурс «Волонтер року». Голова журі Світлана Тарашевська каже: обирати з них переможців було надважко і практично неможливо. Адже допомагають вони у різних напрямках.

Світлана Тарашевська, заступник Полтавського міського голови

- Це і діти, які хворі на онко, і місяцями лежать у дитячій лікарні. І прихід дітей-волонтерів до них – це розрада і підтримка, і вони раді. Волонтери займаються підтримкою і доглядом за безпритульними тваринами. Вони дбають про навколишнє середовище. А найбільший напрямок, звісно, – робота з бійцями АТО на Сході.

Пов'язують це, передусім, із подіями на Сході України. Але констатують загальну тенденцію: полтавці все більше об'єднуються заради допомоги іншим.

Світлана Тарашевська, заступник Полтавського міського голови

- Як збільшується кількісний склад, так і збільшується вікова зацікавленість в цьому конкурсі. Найменші учасники – учні початкових класів. А найстаршому учаснику волонтерського конкурсу «Волонтер року» – 82 року. Просто вражає, що люди сьогодні небайдужі.

Номінацій на конкурсі 7, тож відзначають кращих у сферах: охорони і збереження навколишнього середовища, роботи з дітьми пільгових категорій, з сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, з людьми з особливими потребами, по допомозі військовослужбовцям, по охороні здоров'я, по формуванню навиків здорового способу життя. А присвячують захід до Міжнародного дня волонтера, який припадає на 5 грудня.

Стрічка новин