Збройні Сили України цьогоріч відзначають 26 річницю

Сьогодні у Полтаві вітали військовослужбовців військової частини А-3384, нагородили почесними грамотами, медалями та нагрудними знаками. Під час урочистостей згадали й членів екіпажу 18 бригади, які загинули під Краматорськом під час виконання бойового завдання. Їх родини сьогодні отримали відзнаки – орден «За мужність».

Військовослужбовців військової частини А-3384 зібрали з нагоди відзначення 26-ї річниці Збройних Сил України. Хвилиною мовчання вшанували тих героїв, які віддали своє життя за незалежність нашої держави.

Офіцер відділення психологічного забезпечення В'ячеслав Старостенко у Збройних Силах України – із 94 року. Чоловік може розповісти про все, бо пройшов, каже, всі етапи становлення та розформування.  

В'ячеслав Старостенко, майор, офіцер відділення психологічного забезпечення в/ч А-3384

- Зараз з надією дивимся в майбутнє на наші Збройні Сили – як вони розвиваються і як вони будуть далі, так би мовити, в умовах російської агресії існувать – час покаже.

А Ярослав Пругло з власного досвіду знає, що таке бій та військові дії.

Ярослав Пругло, молодший лейтенант, командир злітно-артилеристського взводу в/ч А-3384

- З 14 року призваний був по мобілізації наш 16 батальйон територіальної оборони, нашого міста Полтави. Вона мала організувати один-єдиний, організований.

Чоловік розповідає: пройшов усі «гарячі точки», серед яких – Дебальцеве, Слов'янськ, Артемівськ. Зізнається: найважче було втрачати друзів. А сьогодні отримує нагороду за сумлінне виконання службових обов'язків.

Згадали цього дня й загиблих членів екіпажу гелікоптера, який розбився під Краматорськом у березні 2017 року під час виконання бойового завдання. Падіння сталося у результаті зіткнення з лінією електропередач, в результаті загинуло 5 чоловік: 3 члени екіпажу та 2 пасажири. Сьогодні представники родин загиблих отримують нагороди – ордени «За мужність».

Син Василя Мовчана, капітан Дмитро Мовчан – один із членів екіпажу. Нагороду отримує батько. Чоловік говорить: він пишається сином. 

Василь Мовчан, батько загиблого Дмитра Мовчана

- Син був моєю надією та опорою. Доля склалася так... він повинен мене хоронити, а не я його – оце образливо батькам. Хороша людина була.

Військовослужбовців нагородили почесними грамотами та нагрудними знаками за сумлінне виконання службових обов'язків, високий професіоналізм та зразкову військову дисципліну. А духівник 18-ї окремої Авіаційної бригади Іван Перелюк відзначив військовослужбовців медалями «За жертовність і любов до України».

Всім присутнім чудовий концерт подарував Полтавський симфонічний оркестр.

Стрічка новин