Злочинна схема: на Полтавщині група осіб з Києва виманювала у підприємців гроші на допомогу АТОвцям

Злочинна схема: на Полтавщині група осіб з Києва виманювала у підприємців гроші на допомогу АТОвцям

В Октябрському районному суді Полтави працівники прокуратури області підтримали клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб із можливістю внесення кожному застави на суму 1 млн. 200 тис. грн. чотирьом жителям Києва. 

Досудове розслідування встановило, що з квітня 2017 року троє чоловіків та жінка, діючи за попередньою змовою, систематично телефонували керівникам підприємств та організацій різних форм власності, розташованим на території України, і, представляючись  посадовими особами обласних державних адміністрацій, пропонували взяти участь у благодійних акціях: перерахувати гроші на оздоровлення дітей чи воїнів АТО. У подальшому, використовуючи електронно-обчислювальну техніку, вони привласнювали отримані кошти, передає прокуратура Полтавської області.

За місцем проживання фігурантів провели обшуки, під час яких вилучили 15 печаток благодійних фондів, документи про розподіл між ними грошей, отриманих від підприємств України, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, готівку.

Досудове розслідування кримінального провадження здійснюється за ч. 3 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). 

«Просимо громадян, постраждалих від дій зазначених осіб, звернутися із відповідними заявами до правоохоронних органів,» - наголошують у повідомленні. 

Стрічка новин