НБУ намагається врятувати гривню

НБУ намагається врятувати гривню

Регулятор продав банкам майже 30 млн доларів.

Національний банк України (НБУ) на валютному аукціоні в понеділок, 4 грудня, продав банкам 29,4 млн доларів. Як повідомляється на сайті НБУ, середньозважений курс аукціону становив 27,1808 грн/долар, а загальний обсяг прийнятих заявок на участь у торгах - 43,6 млн доларів.

Середньозважений курс гривні на міжбанку, за даними НБУ, на 14:00 встановився на рівні 27,2182 грн/долар.

У НБУ зазначають, що ситуація на валютному ринку під контролем. Про це повідомив голова ради Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

"Ми очікуємо помірну волатильність обмінного курсу до кінця поточного року. Підставами для цього є динаміка надходжень валюти від експорту нового врожаю і деякі фундаментальні фактори, передовсім зовнішня цінова кон'юнктура, яка продовжує залишатися сприятливою для товарів вітчизняного експорту", - написав Данилишин.

За його словами, порівняно високими залишаються світові ціни на українську сталь, залізну руду і пшеницю. Крім того, у жовтні було зафіксоване зниження дефіциту поточного рахунку платіжного балансу, а на готівковому валютному ринку відновилося перевищення пропозиції валюти з боку населення над попитом.

"Що стосується поточної динаміки обмінного курсу гривні і ситуації на валютному ринку, то зараз курс повертається до коливань на рівні, близькому до того, який був наприкінці минулого і на початку поточного років", - додав Данилишин.

Він пояснив поточні коливання на валютному ринку сезонним зниженням експортної виручки за окремими групами товарів, підвищенням попиту на валюту для закупівлі енергоносіїв.

Окрім того, як зазначив Данилишин, тиск на курс зумовили недавні виплати відшкодування ПДВ експортерам, що знижує для них необхідність у продажу валюти і стимулює спрямовувати кошти на її покупку.

Данилишин пояснив, що зростання експортної виручки аграріїв в останні роки стимулює зростання імпорту сільгосптехніки, а також що аграрії закуповують добрива для потреб посівної кампанії озимих культур. Він також нагадав, що курс, на базі якого розраховувався Держбюджет-2017, на рівні 27,2 грн/долар є чисто технічним показником, а не цільовим орієнтиром для НБУ чи ринку.

Стрічка новин