Подарунок до Дня Миколая – у Полтаві збирали допомогу для дітей з Донбасу

У місті відбувся благодійний концерт «Полтавщина – за мирне майбутнє дітей». У рамках заходу влаштували виставку військових фотографій, оберегів для бійців, зроблених своїми руками, та святковий виступ. Ініціатори – Благодійний Фонд «Полтавська Громада Разом» і «Полтавський волонтерський корпус патріотів України». Вже за кілька тижнів, обіцяють, зібрану допомогу доставлять на Схід.

26 років цей чоловік відслужив у Збройних Силах, звільнився, та ненадовго.

Володимир Лазарєв, військовий кореспондент

- Коли почались події в 2014 році... В мене 2 сини – офіцери, то мені було сумно і соромно залишатися осторонь долі моїх дітей, моєї країни, і я знову одягнув військовий однострій та преступив до виконання посадових обов'язків.

Військовий був майже скрізь: Донеччина, Луганщина, Маріупольський напрямок. Там він, говорить, фотографував правду. До об'єктиву потрапляло все: руїни від війни, життя на передовій.

Наприклад, ось це фото зроблене в Авдіївці. На будинку – мурал, на ньому – вчителька з «очима докору». 

Володимир Лазарєв, військовий кореспондент

- Учні місцевої Авдіївської школи намалювали портрет вчительки, який спрямовує свій погляд у сторону ворожих позицій. Будівля розібрана, розстріляна, але жодної кулі в портрет вчительки не потрапило.

4 роки та 150 поїздок до зони АТО – Світлана Доценко стала волонтером, коли син пішов на передову. Разом з активістами із Полтави, Лубен, Києва жінка їздить до «гарячих» точок. Як талісман, на її шиї – завжди ця хустинка, синова.

Світлана Доценко, волонтер

- У нас 147 поїдок до зони АТО, вивезено 500 тонн гуманітарної продукції. Ми проїхали по всім передовим позиціям зони АТО, а останні 2 роки ми подорожуємо з акцією «Полтавщина, Зіньківщина – за мир в Україні».

Волонтери проїхали 29 позицій з 20-метровим прапором. Крайньою була поїздка до Кримського, це – село на Луганщині.

А ця жінка виготовляє обереги для військових. Більше 4 сотень в'язаних янголів вже відправила на фронт. У невеликому пакеті – талісман з ниток та молитва. Відправляє й ікони.

Катерина Калініченко, волонтер

- Горбанівська богородиця із молитвою воїна. Їх вже багато пішло на фронт. Сьогодні я цю ікону буду вручати одному воїну, який приїхав на побачення. Дружина народила вже другого синочка.

Спільними зусиллями всі ці люди збирають допомогу для дитячих закладів Донбасу. Планують охопити й школи-інтернати, й реабілітаційні центри, й дитсадочки. Везтимуть презенти для малечі ближче до новорічних свят, напередодні Дня Миколая. 

Віра Маслак, організаторка благодійного концерту

- Бувають такі випадки, нам місцеві нашіптують, що там є діти, батьки яких воюють проти нас. Але ми на це не зважаємо. Діти, які народжені в Україні, є українцями.

Волонтери вже були у Новому Айдарі, в Кремінній, у Сєвєродонецьку. Куди повезуть цю допомогу – ще не вирішили.

Стрічка новин