8-го серпня 1920-го року у Києві на базі колишнього юнкерського училища на військово-інженерних курсах почалася підготовка зв’язківців

Тим самим було започатковано славну історію військ зв’язку України. Наша незалежна держава з 2000 року відзначає цього дня професійне свято військових зв’язківців. Вітали їх сьогодні і в Полтаві.

Військовий зв’язок – невід’ємна складова Збройних Сил, технічна база керівництва будь-яким військом. У роки Великої Вітчизняної війни кожен десятий солдат був зв’язківцем. Сьогодні, переживаючи реформування української армії, зв’язківці теж відчувають усі наслідки цього затяжного процесу. Чисельність війська скоротили до майже двохсот тисяч осіб, коли лави правоохоронців налічують близько п’ятиста тисяч міліціонерів. До свого професійного свята військові зв’язківці отримали разом з відзнаками командного складу та органів місцевого самоврядування ще й деякі соціальні ініціативи від очільника держави, але, на жаль, поки-що повної системи фінансування військового сектору в країні немає: ні військового бюджету за родами військ, як пропонували фахівці, ні системних військових замовлень, що могли б бути вагомою підтримкою й українській економіці.

Серед тих, хто приймає святкові вітання у Полтавському іституті зв’язку, – і Володимир Опаносович Талалаєв, чий службовий термін дорівнє 37 рокам. Разом з усіма переживає складні часи устаткуванння нового статусу закладу, проте військовий зв’язок не проміняв на жодну іншу спеціальність.

Саме інститут зв’язку після реформування поступиться територією своїми площами, аби прийняти колектив Полтавського 179-го навчального центру з підготовки спеціалістів для військ зв’язку. У складі центру службу проходять півтори тисячі осіб. Популярністю користується центр й у контрактників.

Багатий на історію заклад сьогодні – один з найпотушніших осередків з підготовки військових кадрів. Новачки одразу відчувають тут важливість й доцільність свого вибору, прагнуть опанувати усі тонкощі інтелектуального потенціалу армії, як справедливо називають війська зв’язку. Згодом стають загартованими, висококваліфікованими спеціалістами. Найсумліннішим сьогодні передали вітання з Генерального штабу Збройних Сил, вручили нагороди й відзнаки представники обласної та міської влади, Київської у місті та Октябрьської районних рад.

Стрічка новин