Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів відзначив ювілей – 10 років своєї роботи

Майже 500 осіб отримали комплексні послуги з початку 2017 року. Це діти і з Полтави, і з області. Команда логопедів, психологів, методистів та реабілітологів слідкує за станом особливої малечі. Які зміни відбулися за останні роки та яку програму пропонує унікальний міський центр – у наступному сюжеті.

- Світ дуже жорстокий, а Центр допомагає нашим дітям відчувати себе частиною цього світу.

Вероніка вперше переступила поріг Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів 7 років тому. Тоді її мама помітила, дівчинка не розмовляє, не контактує з однолітками. Такі особливості лікарі назвали аутизмом. І розпочали корекційні заходи.

Вікторія Дядюк, мама Вероніки

- Кожного дня закладають цеглину, зернятко. Це результати не одного дня і не одного заходу чи заняття. Це комплекс занять з психологами, логопедами.

Особливих дітей у Полтаві багато, більше тисячі, говорять фахівці. Серед них Артемчик. Раніше він мав проблеми з координацією рухів, довго не розмовляв. 4 роки в Центрі розвитку далися взнаки.

Ольга Депто, мама Артема

- Зараз навчаємося в школі, пишемо, читаємо, малюємо, ходимо на бокс. Проходимо медичну реабілітацію кожні 3 місяці. Ходимо у групи 2 рази на тиждень.

Ще Артем цікавиться поезією.

Тут зібралась особлива малеча. Об'єднує їх Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Його створили 10 років тому. За цей час змінилось багато: кадри, ремонт й навіть технології та методики реабілітації. Зараз в Центрі працює 41 фахівець. Ця команда професіоналів обслуговує 265 дітей, які зараз на обліку. Реабілітаційні послуги отримують й діти з районів, є малюки-переселенці із зони АТО.

Людмила Лисенко, директор Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів

- Забезпечують реабілітаційні послуги корекційні педагоги. Їх у нас 17. Це і логопеди, і дефектологи, соціальні педагоги, методисти, вчителі-реабілітологи. Створено відділення фізичної реабілітації. У нас є така родзинка – у нас працює лікар-педіатр, яка має науковий ступінь кандидата медичних наук.

Комплексні послуги з реабілітації безкоштовні. Крім того, діти проходять курси з іпотерапії. А ще аквапарк, циркові вистави та подорожі до моря – це все входить до системи корекційних заходів.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Кожного року на цей центр ми виділяли понад 3 мільйона гривень. У 2017 році виділили 4 мільйона гривень на існування цього центру. Та якщо центр та його директор буде пропонувати якісь нові послуги, ми будемо знаходити кошти і додавати щороку. Здоров'я людини – це цінна річ, але здоров'я дитини – неоціненна річ.

Стрічка новин