Кури, 2 кімнати та п'ятеро дітей: як живуть баготодітні родини

11 років родина Любові Шох мешкає у селі Зорівка, що в 30-и хвилинах від Полтави. Мають майже все, що треба, і в той же час, не мають нічого. Соціальна служба допомагає з одягом, селищна рада – з їжею, вогнеборці – теж часті гості в їхній оселі. Чому рятувальники навідуються до особливої сім'ї – у наступному сюжеті.

До села Зорівка Любов Шох перебралася 11 років тому. 

Любов Шох, багатодітна мама-одиначка

- Переїхала я з села Надежда (Диканський район) сюди. Бо там закрили школу. А тут діти їздять в Гожули в школу, так зручніше.

Вона мешкає у старому гуртожитку. Має там 2 кімнати і невелике господарство. Та найбільше її щастя – діти. Їх у неї 5. Наймолодшому Євгену виповнилось тільки 6 місяців. Найстарша – Наталка, їй 9.

- Я прокидаюсь о 8 годині, а тут вже тепло, бо мама топить з самого ранку.

- А взимку не холодно?

- Ні.

Місця не багато, але родині вистачає. Дітям є де спати, що їсти. Вони у теплі. Гріються ось цією грубою. Але мріють провести газопостачання. 

Любов Шох, багатодітна мати-одиначка

- Оце зранку затоплю, а потім ще о 8 вечора ще раз затоплюється, щоб уночі було тепло. А раз на пів року витрушуємо сажу.

Провести газ поки не можуть, бо площа, на якій проживає родина, – не приватизована.

- На даний час всі документи – в реєстраційній службі. І потім кожна родина, а тут їх 4, приватизують кімнати, будуть виготовляти технічну документацію і все проводити.

На порозі особливої родини постійно з’являються гості: то сільський голова, то соціальна служба, то рятувальники. Уваги такі особливі сім’ї потребують більше.

Тетяна Литвин, голова Гожулівської сільської ради

- Ми допомагаємо і продуктами, і одежею, і діткам щось привозимо. Я з нею балакаю: «Ти – молода людина, тобі 25-26 років, ти маєш 5 діток, але ти повинна знати, що дітей мало народити, їх потрібно виховати, нагодувати, дати освіту й випустити у люди».

У свою чергу, вогнеборці нагадують: в осінньо-зимовий період ситуація загострюється – кількість пожеж у побуті збільшується. Врятувати вдається не всіх. Тільки за 11 місяців в області вогонь забрав майже 1400 осіб. Постраждало більше тисячі. 

Дмитро Васенков, інспектор ПМРУ ГУ ДСНС України у Полтавській області

- Більше пожеж виникає у селищах. Це пов'язано  з тим, що у місті опалення централізоване, а в селі переважає місцеве, газове або пічне. І саме місцеве опалення спричиняє велику кількість пожеж.

В середньому на території України щодня виникає 250 пожеж. Із них понад 180 – у житлі, внаслідок яких гинуть 5 і більше людей. Щоденні матеріальні втрати складають близько 23 мільйонів гривень.

Стрічка новин