У 2017 році від СНІДу на Полтавщині померло більше 70 осіб

На обліку у Полтавському обласному центрі профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом перебуває понад 3,5 тисячі людей. Сьогодні, у Міжнародний день боротьби зі СНІДом, на пішохідній зоні вулиці Соборності всі бажаючі могли пройти тестування на ВІЛ. 20 хвилин – і результат готовий, а головне – все анонімно.

«ВІЛ – невидимий, пройди тест – врятуй життя!» – під таким девізом у центрі міста пройшла акція, присвячена боротьбі зі СНІДом.

Кожен другий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. 

Олександр Соляник, керівник медико-соціальної служби БО «Світло надії»

- Основний виклик на сьогодні – це відсутність інформування населення про свій статус. Ми все робимо для того, щоб люди знали про свій статус.

Головна мета акції – проінформувати людей та допомогти визначити свій статус.

Олександр Соляник, керівник медико-соціальної служби БО «Світло надії»

- Якщо статус у людини ВІЛ-негативний, то такій людині потрібно дотримуватися правил безпеки і мінімізувати ризики інфікування. Якщо у людини статус позитивний, то такій людині необхідно стати на облік в центрі СНІДу і почати отримувати лікування для того, щоб зберегти собі життя.

Мережа лікувальних закладів розширюється, а обстеження здійснюється лише за добровільної згоди.

Катерина Михайлова, лікар-епідеміолог обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом

- На сьогодні мережа лікувальних закладів, які діагностують ВІЛ-інфекцію, розширюється. І коли людина звертається у лікувальних закладах з приводу обстеження, з приводу клінічних показань, якщо її турбує якесь захворювання – її обстежують, знову ж таки.

Альона Садовська – студентка медичного університету. Дівчина дбає про своє здоров'ям, тому сьогодні вона тут. Пройшла тест, а тепер чекає на результат. 

Альона Садовська, пройшла тест на ВІЛ

- На жаль, в наш час багато людей думають, якщо вони мають захищені статеві стосунки, або зовсім їх не мають, що в них не може бути такої проблеми, як ВІЛ. Але, на жаль, ми стикаємося з манікюрними салонами, тату-салонами, з стоматологією, де все-такий якісь ризики є.

Альона Садовська говорить, такі акції потрібні, щоб, по-перше, впевнитися у своєму здоров'ї, а по-друге – показати, що така проблема є і з нею потрібно боротися.

На вуличній акції продемонстрували й мобільний додаток HIV test, який допоможе оцінити ризики інфікування в анонімний спосіб та дізнатися, де і як можна зробити аналіз на ВІЛ. 

Крістіна Криженко, керівник відділу інформації та комунікації БО «Світло надії» 

- Його можна скачати безкоштовно. Його основна мета – це вивести людину із онлайн в офлайн. Будуть задаватися питання, які безпосередньо пов'язані із тим, чи були у людини потенційні ризики інфікування щодо ВІЛ, або ні.

Після тесту – результат. Додаток визначає геолокацію і знайде найближчі пункти тестування на ВІЛ.

Стрічка новин