В ОЦЕВУМі зібралися «особливі» діти з Полтави та області

«Нам все під силу» – під таким гаслом пройшов захід в обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді. У програмі брали участь діти з особливими потребами не лише з Полтави, а й з області.

У залі обласного центру естетичного виховання учнівської молоді – особливі діти з Полтави та області. Тут вони, аби продемонструвати свої таланти та довести, що їм – все під силу.

Олександр Грець, заступник директора ОЦЕВУМ з виховної роботи

- Це особлива категорія дітей, яку ми намагаємося декілька разів на рік збирати тут, у нас в центрі, для того, щоб вони ще раз утвердилися в тому, що дійсно їм все під силу. Вони, коли виходять на сцену, коли у них загоряються очі, то зовсім не видно ніяких фізичних вад, які, на жаль, в них є. Вони такі ж безтурботні, такі ж щасливі, такі ж талановиті.

Танці та співи, виразне читання віршів та театральні постановки чекали на глядачів. Усього – близько 300 учасників різного віку та з різних навчальних закладів.

Жанна Омелич, учасниця заходу

- Не перший раз беру участь. Раніше це називалося, якщо не помиляюся, «Повір у себе», а зараз – «Нам усе під силу». Мені подобається захід, я можу показати себе, свій талант, незважаючи ні на що.

У заході брали участь діти та молодь у віці від 6-ти до 25-ти років. Показати себе вони могли не лише зі сцени, а й представивши свої роботи на виставці. Тут – вироби з підручних матеріалів, малюнки у різноманітних техніках та скульптури.

Іра Кикоть, учасниця заходу

- Мене звати Іра Кикоть. Я навчаюся в школі-інтернаті для глухих дітей. Навчаюся в восьмому класі. Танцюю у гуртку індійських танців 4 роки.

Організатори, як і учасники, в один голос говорять про важливість та необхідність подібних програм. Захід «Нам все під силу» об'єднує дітей з особливими потребами та дає їм можливість заявити про себе перед аудиторією, утвердитися в суспільстві.

Тетяна Кулинич, керівник театру «Позитив»

- Взагалі наші вистави не є довгими тренуваннями, тому що наші дітки дуже талановиті і виступають завжди так, як лежить серце. Вони дуже чекають цих виступів. Вони навіть готуються більше, ніж ми всі, і вони дуже хочуть виступати.

Вікторія Дядюк, мама дитини з особливими потребами

- Величезне значення для дитини. Для дитини хочеться показати, що вона є, те, що вона вміє, те, що вона хоче показати людям, те, що вона така, як усі. Вона володіє різними талантами, має різні погляди на життя і те, що вони дуже-дуже талановиті.

Стрічка новин