Майже 4 млрд гривень – на нові амбулаторії

Таку цифру повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, який приїхав з робочим візитом до Полтави. На меті – оглянути роботу кардіологічного відділення центру екстреної медичної допомоги та ознайомитися зі станом амбулаторій області. До того ж Лев Парцхаладзе поділився проектами амбулаторій, які планують побудувати, та розповів про їх особливості.

Наразі у дистанційно-діагностичному кардіологічному центрі триває будівництво: до старої будівлі добудовують нову. Так розширюється комунальна установа «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». У цьому відділенні практикують введення електронної бази пацієнтів. Адже саме електронна форма передачі інформації про хворого – дуже важлива, бо це – швидко.

Любомир Ткач, завідуючий дистанційно-діагностичним кардіологічним центром

- Напряму, все вчасно, і це скорочує процедуру – десь удвічі швидше. А це дуже важливо для таких саме пацієнтів.

Любомир Ткач демонструє, як користуватися електрокардіограмою.

Лікарі говорять: найбільша проблема – не дефіцит ліків чи транспорту, а стан доріг.

А тут працюють оператори, які приймають виклики. Саме електронна система, у якій розміщена вся база, дозволяє швидко і оперативно знайти машину і направити її до хворого. 

Голова Гадяцької райдержадміністрації знайомить з роботою системи «Електронний пацієнт». Вона вже популярна в Гадяцькому районі. Тут жителі мають змогу записатися до лікаря через електронну карту, а не стояти в чергах.

Олексій Матюшенко, голова Гадяцької РДА

- Перше – в онлайні контролювати якість роботи лікаря, друге – повністю контролювати якість витрат, які ідуть на одного пацієнта, коли іде медична субвенція, вона рахується на одного пацієнта.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе ознайомив полтавців з новими проектами будівлі амбулаторій. Говорить: стан сучасних ФАПів його не задовольняє, оскільки у 72% амбулаторій навіть відсутня вода у приміщенні.

Тому на наступний рік у бюджеті заплановано 4 млрд гривень на будівництво сучасних амбулаторій – і в містах, і в сільській місцевості. Вони матимуть все необхідне для лікарів та пацієнтів оснащення.

Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

- Фактично всі ремонти, ремонт метра квадратного коштували від 8 тисяч гривень до 14 тисяч гривень амбулаторій. Те, що ми пропонуємо, це від 7800 до 8 тисяч гривень. Тобто, будівництво нового об'єкту буде коштувати дешевше, ніж ремонт.

Будівництво здійснюватиметься за сучасними технологіями: за допомогою пінобетону та каркасу. За наявності фундаменту амбулаторія може з'явитися за 2 дні, а прослужити – 50-70 років.

Стрічка новин