В юнацькій бібліотеці імені Гончара відбулася зустріч з українським письменником В'ячеславом Васильченком

У його здобутку – понад 100 наукових праць, ряд успішних детективів, робота над дисертацією. Полтавцям він розповів про свою наукову діяльність, сучасну літературу, плани на майбутнє.

Майже рік у Полтавській бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара триває проект «Український акцент». У його рамках полтавці мають можливість спілкуватися з цікавими та непересічними людьми. Цього разу тут свій новий детектив презентує сучасний український письменник В'ячеслав Васильченко.

Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара

- Мали змогу запросити В'ячеслава Васильченка, бо це наш сучасний український автор, який працює у галузі детективу. До цього ми зустрічали людей, які працюють у цьому жанрі, а тепер маємо змогу познайомити наших глядачів, відвідувачів із представником, який пише гостросюжетний український сучасний детектив.

У сюжет детектива покладено процес розкриття певної загадки. Саме цей літературний жанр вважають чи не найпопулярнішим. Сам автор детективів говорить: тут – не все так просто, як здається на перший погляд.

В'ячеслав Васильченко, автор детективів

- Насправді, детектив – дуже серйозний жанр, тому що треба, щоб там все системно зрослося на останніх сторінках. Якщо цього не буде, ти обдуриш читача, а читач тобі не вибачить того, що ти його обдурив, як і будь-яка нормальна людина.

Наразі у його творчому доробку – 6 детективів, цього дня на загал представив сьомий – роман «Жорстокі ігри Вельзевула». В'ячеслав Васильченко говорить: не любить, коли його називають письменником, він – автор. А от мріяти про славу творця детективних романів почав з дитинства.

В'ячеслав Васильченко, автор детективів

- Писати детективи я хотів з 5-го класу. Тоді я прочитав Шерлока Холмса і подумав, чому це в Україні немає Шерлока Холмса, треба виправити цю ситуацію. Я поки й досі не виправив її, але це тому, що другого Шерлока Холмса не може бути, а перший – вже не українець.

Зараз за однією з книг автора планують зняти фільм. На зустріч з В'ячеславом Васильченком прийшли й ті, хто ще не знайомий з його творчістю, але мріє відкрити нових авторів детективного жанру.

Інна Роман, любить детективи

- Насправді, детективи я обожнюю ще з дитинства. Перші книги, які я почала читати, – це детективи, з ними мене познайомила моя найкраща подруга, вона мені вперше запропонувала їх. Я спочатку читала авторів, які писали саме для дітей, тобто, дитячі детективи, потім перейшла на якісь більш дорослі твори. Мене завжди цікавив цей жанр.

Стрічка новин